Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

kerio

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
680 Görüntüleme
(@ZaurHesimov)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Kerio da nasil yapiyim ki eyni odad bir clientde internet olsun digerinde yalniz local şəbeke olsun yani interneti olmasin zahmet olmasa , ve ya bir clientde youtuba baka bilsin digeri client bagli olsun ediyorum ama hepsine tetbiq olunuyor ,hepsini bagliyor zahmet olmasa yardimci olardiniz ?

Gönderildi : 06/09/2015 13:27

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

kerio winroute veya control hangisini kullanıyorsunuz ?

versiyon numarasıda belirtirseniz daha rahat yardımcı olabilirim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2015 20:12

(@ZaurHesimov)
Active Member
Konu başlatıcı

selam,kerio control kullaniyorum 8.6.0

Gönderildi : 06/09/2015 21:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

tekrar merhaba,

web filtreleme tarafını user veya ip bazlı gerçekleştirebilirsiniz. aşağıda ip bazlı engellemeyi basit bir örnek.

- ipler için grup oluşturma : Definitions / IP adress group altında, sadece internete izin vermek istediğiniz kullanıcıların ip'lerini tanımlayın.

aynı işlemi sadece belli sitelere erişmesini istediğiniz kullanıcılar içinde yapabilirsiniz.

- web filtreleme : configuration / content filter tabında, en üste oluştracağınız kuralda, kural ismini belirleyip, source kısmına, internet erişimi olacak kullanıcıların, ip grubunu seçin, action bölümünü allow bırakın. 

- bu kuralın altına yeni bir kural oluşturup, source kısmını any seçip , action bölümünü deny bırakın.

- ilk kuralda, internet erşimini istediğiniz kullanıcılara verdiniz, ikinci kuralda, geri kalan tüm kullancıların internetini kestiniz.

aşağıdaki linkte size rehberlik edecektir.

http://kb.kerio.com/product/kerio-control/content-filtering/configuring-the-content-filter-1513.html

keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/09/2015 03:57

(@ZaurHesimov)
Active Member
Konu başlatıcı

twekur ederim kardew deniyecem

Gönderildi : 09/09/2015 22:06

Paylaş: