Forum

Veri güvenliği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veri güvenliği hk.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Şirket bilgisayarlarında kullanacağımız verilerimizin dışarı çıkarılmaması konusunda hangi yazılımı tavsiye edersiniz. Bu verileri izlemek daha doğru olur diye düşünüyoruz çünkü insanlar artık telefonları ile bile ekran fotoğrafı çekip bunu dışarı çıkartabilir bizde gerekli rahatlığı sağlayıp izlemeyi planlıyoruz en azından gördüğümüz anda personelle yollarımızı ayırırız.

Safetica yazılımını gördüm baya iyi gibi görünüyor izleme raporlama engelleme özellikleri var. Sizin kullandığınız çözüm nedir ? Nasıl aşabiliriz bu sorunları.  

Gönderildi : 15/07/2015 12:46

(@muratgok)
Gönderiler: 220
Reputable Member

aradığınız yazılım cozumu 

DLP yani Data Loss Prevention 'dır. Eğer verileriniz kritik oneme sahipse bunu düşünen kullanıcı nekadar onlem alsanızda değiniz gibi tel. ile de cekip sızdırabilir. 

Siz bu yazılımlarla kendi onleminizi almış olursunuz. Personel zaafiyeti ayrı bir konudur. Buna yapacak bir sey yok kullanıcıları belirli aralıklarla uyarmak ve bilgilendirmekten başka. 

Lumension yazılımlarına göz atabilirsiniz. 

Kullanmadım ama symantec ve mcaffee'ninde bu cozumleri mevcut.

kolay gelsin  

Gönderildi : 15/07/2015 13:15

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhaba, 

Şirket bilgisayarlarında kullanacağımız verilerimizin dışarı çıkarılmaması konusunda hangi yazılımı tavsiye edersiniz. Bu verileri izlemek daha doğru olur diye düşünüyoruz çünkü insanlar artık telefonları ile bile ekran fotoğrafı çekip bunu dışarı çıkartabilir bizde gerekli rahatlığı sağlayıp izlemeyi planlıyoruz en azından gördüğümüz anda personelle yollarımızı ayırırız.

Safetica yazılımını gördüm baya iyi gibi görünüyor izleme raporlama engelleme özellikleri var. Sizin kullandığınız çözüm nedir ? Nasıl aşabiliriz bu sorunları.  

Safetica iyidir.
Fins firması da son derece uyumludur.
Symantec, Trendmicro, Mcaafe  DLP çözümlerine de bakabilirsiniz daha sonra karar vermeniz yararınıza olur. 

Benim burda size tavsiyem şu olabilir. 
Eğer DLP projesine atanmış bir kişi personeliniz yoksa hiç girmeyin,

DLP ( Data Loss Protection ) 3 aşamadan oluşur.
Tespit, İzleme, Önleme
İlk 2 aşama belki iş yükünüzü artırmayacaktır ama Önleme aşamasına geçildiğinde mutlaka bir personel atamalısınız.

Gönderildi : 15/07/2015 13:16

(@TarikAltunok)
Gönderiler: 2
New Member

Telefonda tam güvenliği sağlamak istiyorsan o zaman Mobileiron'ı (MDM,MAM,MCM) tavsiye ederim. Tüm mobile işletim sistemlerini destekliyor.

Gönderildi : 20/08/2015 18:06

Paylaş: