Forum

şirket bilgi gü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

şirket bilgi güvenliği sistemi kurmak istiyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@AytacDERELi)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

S.a. arkadaşlar iyi günler,

Ben ortalama 50 bilgisayarlık bir şirketin dışarıdan erişilmesini engellemek için bir sistem kurmak istiyorum ama bu sistem için nasıl bir sistemin yeterli olacağını bilemiyorum. Tecrübeli arkadaşlar bana bu sistem için gerekli olan ortalama bir akıllı kabinet, klima ve gazlı söndürme sistemi modeli/fiyatı söyleyebilir mi rica etsem?

Teşekkür ederim şimdiden hayırlı günler

Gönderildi : 22/09/2014 12:11

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba

Şahsi fikrim mesajla ya da bu şekilde basit bir iş değil bu. Tamamiyle bir proje işi ve öncelikle 1- Ne istediğiniz ? 2 - Mevcut durumunuz ve yeriniz? 3- Bütçeniz ? Bunlar tamamiyle durumu etkileyecek ve belirleyecek unsurlardır. Eğer çok fazla teknik alt yapınız yok ise de hata yapmamak adına danışmanlık almanızı veya bu işde kendini kanıtlamış bir firmaya işi anahtar teslim vermenizi tavsiye edebilirim. 

Gönderildi : 22/09/2014 12:37

(@AytacDERELi)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Tabi ki o şekilde yapacapız Yaşar Bey ben sadece bir fiyat araştırması yapmak istiyorum.

Gönderildi : 22/09/2014 12:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba öncelikle güvenliğin kapsamını ne kadar sistem dışa kapalı olacak bunu belirlemeniz lazım. Örnek olarak modemin dıştan içe default ayarda her portu kapalıdır. Bu şekildede dışa kapalı olursunuz 🙂 Siz biraz tam ne istediğinizin kapsamını belirtirseniz daha iyi olacaktır.

Saygılarımla. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/09/2014 19:25

Paylaş: