Forum

Endian firewall Che...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian firewall Checking Filesystems: Failed

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@ramazanerbas)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sevgili arkadaşlar ve büyüklerim. Bu sabah kullanmakta olduğumuz Endian marka firewall boot ekranında Checking Filesystems: Failed hatası vermiş ve açılmıyor. Verdiği hata tam olarak aşağıdaki gibidir.

An error occurred during the file system check.

Dropping you to a shell; the system will reboot

*** when you leave the shell.

Give root password for maintenance

(or type Control-D to continue):  

Firewall üzerindeki ayarlar bozulmadan sorunu çözmem gerekiyor ama sorunu çözemedim yardımlarınızı bekliyorum. Çok teşekkür eder ve duacınız olurum.  

Gönderildi : 23/05/2014 15:09

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

ctlr + d tuşlarına basmayı denedinizmi acaba ?

eger işe yaramaıyor ise 

diski cıkarıp bir linux makinaya talarak filesystem check yaptırmanız gerekebilir 

Gönderildi : 23/05/2014 16:44

(@ramazanerbas)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey Ctrl+D tuşunu denedim ancak makina kendini tekrar reboot ediyor ve aynı yere geri dönüyor. Linux daha once pek kullanmadım yani çok haşırneşir değilim. Bu filesystem check yaptığımda firewall ayarlarında bozulma olur mu?

Gönderildi : 23/05/2014 18:55

(@vasviuysal)
Üye

disk check islemini saglıklı bir sekilde yapabilir ise herhangi bir kayıp olmaz

Gönderildi : 23/05/2014 19:34

(@ramazanerbas)
Trusted Member
Konu başlatıcı

disk check islemini saglıklı bir sekilde yapabilir ise herhangi bir kayıp olmaz

Vasvi bey bu check işlemini herhangi bir linux versiyonuyla yapabilirmiyim ? Elimde Ubuntu isosu mevcut. Bunu fiziksel pc'ye yükleyip Ubuntu uzerinden mi yapmam gerek yoksa iso'yu cd ye yazdırıp cd den boot ederek mi yapmam gerek ? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Gönderildi : 23/05/2014 19:42

(@vasviuysal)
Üye

https://www.digitalocean.com/community/articles/how-to-recover-from-file-system-corruption-using-fsck-and-a-recovery-iso

boot arch linux kısmından sonrası ile devam edebilirsiniz

arch linux sart degil ubuntu live cd ile de aynı işlemleri gercekleştirebilirsiniz

Gönderildi : 23/05/2014 20:25

(@ramazanerbas)
Trusted Member
Konu başlatıcı

https://www.digitalocean.com/community/articles/how-to-recover-from-file-system-corruption-using-fsck-and-a-recovery-iso

boot arch linux kısmından sonrası ile devam edebilirsiniz

arch linux sart degil ubuntu live cd ile de aynı işlemleri gercekleştirebilirsiniz

Vasvi bey yardımlarınız için teşekkür ederim lakin beceremedim dediklerinizi :(. Umarım bir şekilde kurtarabilirim firewall'ı

Gönderildi : 25/05/2014 14:55

Paylaş: