McAfee DLP 9.3 g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

McAfee DLP 9.3 güncelleme  

RSS
Emrah Fidan
(@EmrahFidan)
Üye

Merhaba arkadaşlar, 

Sistemimde ki mevcut EpoAgent 4.6 yı 4.8 e DLP 9.2 yi 9.3 e yüksetme sırasında bir hata ile karşılaşmama rağmen kullanıcılar da DLP kuralları çalışmaz duruma geldi. Sunucuda eski versiyon kullanıcılar da yeni versiyonlar görünüyor. biraz araştırdım önce sunucuyu güncelleyip daha sonra kullanıcılara yükseltme göndermek gerekmekteymiş . kullanıcıların sürümünü nasıl düşürebilirm. birde konsol ekranında sunucuyu güncelleyeceğim alanı bulamadım . McAfee Epo ile daha önce bu tür bir işlem yapmış arkadaşlardan fikir ve destek bekliyorum.

teşekkür ederim. 

Alıntı
Gönderildi : 08/04/2014 15:00
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Merhaba

Epo 5.0.1 versiyonuna geçmenizi öneririm. 5.1 de DLP 9.3 te sorunlar vardı, daha desteği gelmemişti 5.0.1 ile DLP 9.3 sorunsuz çalışmaktadır. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2014 16:13
Emrah Fidan
(@EmrahFidan)
Üye

Üstad sürüm yükseltme mi tavsiye edersiniz yoksa tamamını kaldırıp baştan temiz bir kurulum mu ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2014 12:34
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Sunucu tarafında, temiz kurulum en güzeli, şöyle tertemiz 5.0.1 e geçin. Son kb lere göre, DLP 9.3 Epo 5.1 versiyonunu desteklemiyordu, konsolu açılmıyordu, ben kurdum başıma geldi oradan biliyorum. Bunun üzerine Mcafee Epo 5.1 a ve ya b diye bir güncelleme çıkardı, aslında Epo versiyonu çıkardı, bunu kurarkende uyarı veriyor, şu şu ürünleriniz desteklenmiyor diye. Size tavsiyem 5.0.1 i kurup, sorunsuz olarak DLP 9.3 ü çalıştırmaktır.

Sunucu tarafında temiz kurulum yaptıktan sonra, client lar ne olacak diye düşünmeyin, kurulum bittikten sonra, konfigürasyon sihirbaz ı ile, ip aralığı veriyorsunuz, tüm clientlar yeni epo ya geçiyor. Domain de bir sıkıntınız yok ise, birkaç pc dışında sorunsuz geçiyor. Zaten bir kere Agent lar yeni Epo ya geçti mi, bundan sonrası çok kolay oluyor.

Fikir vermesi açısından aşağıdaki linki paylaşıyorum, kurulum Türkçe zaten, Ad senkronizasyonu adımlarını atlamayın, kolay gelsin.

http://www.yavuzfilizlibay.com/mcafee-epolicy-orchestrator-5-0-kurulum-ve-konfigurasyon-turkce/  

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2014 12:42
Emrah Fidan
(@EmrahFidan)
Üye

Üstad çok teşekkür ederim temiz bir kurulum la üzrine 9.3 ü ekleyip yamalarıda kurdum . Sistem ağacından kullanıcıları gördü bende hemen paketleri kullanıcılara dağıtıp güncellemelerini sağladım. sorunsuz bir şekilde çalışıyor şuan. 

Ah bide şu Mcafee IPS m-1250 yi çözebilsem 🙂  

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2014 15:18
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Rica ederim. HIPS biraz zor, hips için önce birkaç pc yi deneme olarak bir grup açın, içine bu pcleri attıktan sonra denemeler yapın. İlk hips i kurduğumda, clientlar my computerı bile açamıyordu 🙂 güzel yapılandırılırsa hips çok faydalı, 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2014 15:26
Paylaş: