Forum

zenmate hot shield ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

zenmate hot shield vs engellenmesi pfsense

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar kullanıcıların bu tip programları kullanmaması için yapabileceğimiz bir şey varmı dır? tek tek ip lerini alıp engelleyene kadar kullanıcı başka program bulmuş oluyor. genel bir engel yöntemi varmıdır?

Gönderildi : 28/03/2014 18:26

(@cetinkarli)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Bizde Websense var onu bile aşıyor. Hatta iz bile bırakmıyor. Bu tür yazılımları engellemenin yollarını arıyorum bulursam tekrar size yazarım.

Gönderildi : 18/04/2014 14:02

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar kullanıcıların bu tip programları kullanmaması için yapabileceğimiz bir şey varmı dır? tek tek ip lerini alıp engelleyene kadar kullanıcı başka program bulmuş oluyor. genel bir engel yöntemi varmıdır?

HTTPS kapatabilirsin, yada SSL doğrulamalı bir cihaz alabilirsin.

Gönderildi : 18/04/2014 14:31

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

Cihaz öneriniz nedir?

Gönderildi : 18/04/2014 14:36

(@ertanerbek)
Famed Member

GateProtect cihazların SSL doğrulaması var kullanıcı herhangi bir yerine HTTPS portuna gitmeye çalıştığında cihaz üzernde SSL doğrulanmamışsa admin tarafından gidişe izin vermiyor.

Gönderildi : 18/04/2014 14:40

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

buradaki mantık direk tünellemede istemediğimizimi kesiyor. yoksa tunelleme içindeki atıyorum facebook verilerinimi engelliyor.

Gönderildi : 18/04/2014 14:46

(@ertanerbek)
Famed Member

buradaki mantık direk tünellemede istemediğimizimi kesiyor. yoksa tunelleme içindeki atıyorum facebook verilerinimi engelliyor.

Mantık SSL sertifikalarını kesiyor, bu şekilde atıyorum maille sana bir link geldi işte şu kadar borcunuz var bukadar alacağınız var bankanın sitesinin linki var görünen *.com.tr ama gidilen 1*.com.tr bu durumda dahi siteyi anlar çünkü SSL bazında işlem yapıyor.

Gönderildi : 18/04/2014 16:35

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

yani tunelle açtığım sayfayı kesebiliyormu

Gönderildi : 18/04/2014 16:38

(@ertanerbek)
Famed Member

Tuneli açabilmesi için HTTPS gitmesi gerekiyor cihaz direk sertifikayı kesiyor.

Gönderildi : 18/04/2014 16:50

Paylaş: