Forum

Cloud Antivirus Pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cloud Antivirus Program

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
435 Görüntüleme
(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar, Cloud tabanlı antivirüs yazılımı arayışı içerisindeyim. Cloud tabanlı istememin nedeni server gerektirmeksizin heryerden yönetebiliyor olmam. Bu nedenle aşağıdaki Karşılaştırma tablosunu oluşturdum. 4'ünede uye oldum ve özelliklerini incelemeye çalıştım.

Symantec ve McAfee en bilinen koruma yazılımları. Webroot'u ise Garanti Bankasının ana sayfasında reklamlarda gördükten sonra inceledim. BitDefender ise hiç kullanmadım.
4'ünde de göremediğim tek özellik "program yüklemeyi engellemiyor olmaları". Bunu domaine uye olmayan bilgisayarları kontrol edebilmek için düşünmüştüm.   
 Sizinde bu konuda önerilerinizi almak isterim.
- Webroot kullanan varmı? İncelemelerime göre cloud özellikleri güzel, pek çok şeyi siz manuel olarak başlatabiliyorsunuz  ve kişiselleştirebiliyorsunuz.
- Program yüklemeyi engelleyebilen "Avira" olduğunu duydum ancak onunda Cloud özelliği yok. Yada ben göremedim.
Atladığım yada gözden kaçırdığım yanlış algıladığım özellikler olabilir. Böyle bir şey varsa lütfen beni uyarın.
Teşekkürler 

COMPARE ANTIVIRUS PROGRAMS

Features

Symantec EP SBE 2013

Webroot
BEP

McAfee

BitDefender
CSE

Cloudbased

X

X

X

X

Antispam, Trojan, Worms, Spyware, Malware

X

X

X

X

Email Protection

X

X

Smart Firewall

X

X

X

X

Customize Firewall Settings

X

X

Browser Protection

X

X

X

X

Intrusion Prevent

X

X

X

X

Safe Surfing

X

X

X

X

Detail Policies
(Deleting temporary files, user can’t change settings, prevention gui,
cleaning system)

X

Remote Admin
(Manual cleaning temp files, scan, cmd. Not include remote connection)

X

Report

X

X

X

X

Server Protection

X

Active Directory Synchronization

X

Cleanup Utility

X

PRICE (~) (per
user)

25 €

14.85 £

51.85 $

29,5 $

Gönderildi : 04/02/2014 12:47

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

Bu işlerin en babası KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS ürünleridir.

Güvenlik adına aklına ne geliyorsa, bu üründe yapabilirsin. İnternet güvenliğinden tutun, dosya güvenliğine kadar her şey mevcut. Biz kullanıyoruz. Uygulama yüklemeyi de engelletebiliyorsun. 

http://www.kaspersky.com/tr/business-security/endpoint-advanced  bu web sitesinden inceleyiniz. 

Gönderildi : 05/02/2014 04:37

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1632
Noble Member

Domainde olmayan, ofis dışındaki 30 kadar kullanıcımda Webroot kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı çıkartmadı. Bildiğimiz tarzda bir antivirus yazılımından biraz farklı. Client kurulumu çok kolay ve kurulum dosyası oldukça küçük. Diğer antiviruslerdeki gibi bu küçük setup dosyası kurulum yaparken internetten ayrıca dosya indirmiyor. Web filtreleme özelliği yok. İsternirse ayrıca WebFilter ürünü var. Trend Micro ve Panda'nın Cloud ürünlerinde çok gelişmiş olmasa da web filtreleme vardı. Trend'de var mıydı hatırlamıyorum ama Panda'da USB, Görüntü Aygıtları ve DVD 'lere erişimi kapatabiliyorsun. Webroot'un tek sevdiğim yanı bağlı Clieent'ın WAN IP'sini consoleda göstermesi. Trend ve Panda iç IP'yi gösteriyor. Çalınan bir laptop'ımızı açan hırsızların IP adresini bu şekilde tespit edebilmiştim. Teknik destekleri de oldukça iyi.Webroot için Servodata ile görüşebilirsiniz.

Gönderildi : 05/02/2014 11:28

(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Geri dönüşler için teşekkür ederim. Kaspersky cloud tabanlı olmadığı için düşünmüyorum. Webroot ve diğerlerinin deneme sürümlerini kullanmaya devam ediyorum.

Gönderildi : 06/02/2014 14:39

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

Mustafa bey Kaspersky cloud tabanlı olmadığı kanısına nerden vardınız.

Gönderildi : 18/02/2014 01:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bitdefender 

Gönderildi : 18/02/2014 01:31

Paylaş: