Forum

kali Kullanımı

Bildirimler
Hepsini Temizle

kali Kullanımı

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@CihanSan)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba 

bir süredir ilgilenmeye çalıştığım ama fırsat bulamadığım bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Ofise bir firma test etmemiz için utm-waf gönderdi bende küçük çaplı bir test ortamı hazırlayıp işe giriştim. ancak sorun şu ki bu testleri hiç yapmadım. öncelikle test ortamım wan-lan mantığına göre kurulu. wan tarafında kali yüklü bir makine lan tarafında üzerinde xammp -joomla bir webserver aralarında da waf var. kali server deki joomla web sitesine erişebiliyor. waf da gerekli ayarlar yapıldı web server waf ın arkasına alındı firewall da waf kuralı yazıldı. şimdi ben web server daki bu siteyi nasıl çalışmaz hale getiririm yada waf ın işini doğru yaptığını yada yapamadığını kali de hangi tool u nası kullanarak test edebilirim. daha önce paylaşılmış olan linux ve kali dökümanlarını incelemeye başadım. ama çok tool var ve zaman çok kısıtlı.

Teşekkürler

Gönderildi : 03/02/2014 13:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Junoyla Atak testleri yapabilirsin. External ip adresini verirsen birazcık paket gönderebilirim : ))

Gönderildi : 04/02/2014 00:07

(@CihanSan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

juno

deneyelim 

Teşekkür ederim samet bey 

Gönderildi : 04/02/2014 13:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Sadece Juno denemek yanlış olur.BÜtün güvenlik zaafiyetlerinin gözden geçirilmesi gerekir.Juno sadece SYN Attack yapar tabi bu atakları yapabilmeniz için yüksek hat kapasitesine sahip bir verimerkezinde barınıyor olmanız gerekir.

Gönderildi : 04/02/2014 23:33

(@CihanSan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

notumu aldım teşekkür ederim

Gönderildi : 06/02/2014 12:45

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

notumu aldım teşekkür ederim

Secpoint cihazlarını inceleyin, güvenlik zaafiyet taraması yapabiliyor ve size rapor sunabiliyor...

Gönderildi : 06/02/2014 12:53

(@CihanSan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ertan hocam teşekkür ederim bilgi için

Gönderildi : 07/02/2014 12:07

Paylaş: