Forum

Trend Micro OfficeS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Trend Micro OfficeScan Ofline

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@cetinkarli)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Server 2003 üzerinde OfficeScan kurulu. DC de 50 kullanıcı var. OfficeScan sürekli offline oluyor. Servisleri durdurup tekrar çalıştırıyorum yada Server ı restart ediyorum düzeliyor bir süre sonra yeniden offline oluyor.

Sebepleri hakkında beni bilgilendirebilir misiniz?

Teşekkürler 

Gönderildi : 30/11/2013 00:21

(@HuseyinBILEN)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Merhaba ;

Client tarafında windows güvenlik duvarına takılıyor olabilir.Kapatıp Deneyebilirmisiniz. 

Gönderildi : 30/11/2013 14:35

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Office Scan versiyonu nedir? Benim Tecrübe ettiğim XP sp1 yüklü makinelerde 10.6 clientlerı real time için pasif kalıyor.

Gönderildi : 10/12/2013 19:20

(@cetinkarli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Office Scan Versiyonu 10.6.3205 ServicePack2. Office Scan Serverda duruyor. Serverda Online iken client larda da online. Server Offline olduğunda client larda offline oluyor.

Teşekkürler 

Gönderildi : 16/12/2013 13:57

(@cetinkarli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kullanıcılardan birinde sağlam bir virüs varsa bu sorunu yaşamama sebep olur mu? En son çare kullanıcıları tek tek gezeceğim. 

Sorun kullanıcı taraflı değil. Aşağıda da yazdığım gibi server online iken kullanıcılarda online. Server Offline ise kullanıcılarda offline. 

Gönderildi : 16/12/2013 14:00

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Merhaba,
Anladığım kadarıyla server üzerindeki trend micro servisleri bir şekilde duruyor. Clientler server bağlantısına baktığı için server kapalı olduğunda ya da servisleri durmuş olduğunda clientların offline görünmesi normal.

Office scan için sp3 mevcut bunu deneyebilirsin. Ayrıca server tarafı sistem loglarını incelemek yararlı olabilir. Trend micro servislerinin durma sebebinin araştırılması gerekebilir.

Doğrudan şunu yapabilirsiniz diyebileceğim bir önerim malesef mevcut değil.

iyi çalışmlar.

Gönderildi : 25/12/2013 14:11

(@cetinkarli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hepinize teşekkür ederim.

Saygılarımla 

Gönderildi : 21/01/2014 11:14

Paylaş: