Forum

Websense Alert: Hig...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Websense Alert: High Severity Suspicious Activity Alert uyarısı

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar, websensede : Websense Alert: High Severity Suspicious Activity Alert şeklinde uyarı veren bilgisayarı formatlamadan nasıl çözebiliriz, nasıl temizleyebiliriz.

teşekkürler.. 

Gönderildi : 21/11/2013 16:00

(@ismail_TOZKAPAR)
Gönderiler: 57
Trusted Member

arkadaşlar, websensede : Websense Alert: High Severity Suspicious Activity Alert şeklinde uyarı veren bilgisayarı formatlamadan nasıl çözebiliriz, nasıl temizleyebiliriz.

teşekkürler.. 

PC ye trojan bulaşmış olma ihtimali yüksek. Trojan taraması yaptırmanızda fayda var..

Gönderildi : 21/11/2013 19:00

(@eraysoysal-2)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hangi program ile yapsam daha faydalı olur, öneriniz varmıdır,

teşekkür ederim.. 

Gönderildi : 22/11/2013 11:39

(@ismail_TOZKAPAR)
Trusted Member

Hangi program ile yapsam daha faydalı olur, öneriniz varmıdır,

teşekkür ederim.. 

COMBOFİX 

KASPERSKY ANTİTROJAN MODULÜ 

ile tarama yaptırmanızda fayda var. 

Ama Websense den aldığınız Alert uyarısında trojan kimliği ile ilgili bilgi bulunuyor olması lazım. Trojan ismini tam verirseniz daha iyi yardımcı olabilir. 

Gönderildi : 22/11/2013 12:02

(@eraysoysal-2)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Websense Alert: High Severity Suspicious Activity Alert (10 of 50 alerts for today)

şeklinde yazıyor, trend micro ile tarama yapıldı, worm bulup sildi ama yeterlimidir bilmiyorum. 

Gönderildi : 22/11/2013 12:59

(@ismail_TOZKAPAR)
Trusted Member

Websense Alert: High Severity Suspicious Activity Alert (10 of 50 alerts for today)

şeklinde yazıyor, trend micro ile tarama yapıldı, worm bulup sildi ama yeterlimidir bilmiyorum. 

Hala bu uyarıyı almaya devam ediyorsanız. Siz benim söylediklerimle de deneyin. eğer hala devam ediyorsa başka çözüm yolu bulmaya çalışalım. 

iyi çalışmalar

Gönderildi : 22/11/2013 13:16

(@eraysoysal-2)
Reputable Member
Konu başlatıcı

trend micro ile taratıldığında deleted (silinmiş) yazan da var, ama unable to clean yazanda var, burda yazdığı şey silemedim anlamınamı geliyor? peki bu trojen virüsü silebilmek için trend micro ilemi görüşmek lazım, neden güncel olduğu halde bu antivirüs prg ilgili virüsü silemez, 

Gönderildi : 23/11/2013 11:08

Paylaş: