Forum

zywall usg-100 2 fa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

zywall usg-100 2 farklı internet bağlantısından birisine öncelik nasıl atanır ?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@ZaferDOSEME)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar forumda araştırdım ama bu kuralı nasıl yazacağımı bir türlü bulamadım desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim ..

ZyWall USG-100 2 farklı internet hattına bağlanıyor öyle bir kural atamalıyım benim belirlediğim 2 dns olmalı ve bu 2 farklı interneti belirlediğim dns yi alan bilgisayarlara atayabilmeliyim yani 192.168.0.11 dns sini yazdığım pc statik ipli internetimle bağlanacak 192.168.0.12 dns sini yazdığım pc değişken ipli interneti kullanarak nete bağlanacak bu kuralı nasıl atayabilirim yardımcı olurmusunuz ?

Gönderildi : 12/09/2013 18:21

(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member

dns yapısıyla değilde ip mac yapısıyla bu sistemi kursanız nasıl olur yani amacı tam olarak anlatırsanız daha iyi yardımcı olabilirim. 

Gönderildi : 13/09/2013 17:15

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba arkadaşlar forumda araştırdım ama bu kuralı nasıl yazacağımı bir türlü bulamadım desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim ..

ZyWall USG-100 2 farklı internet hattına bağlanıyor öyle bir kural atamalıyım benim belirlediğim 2 dns olmalı ve bu 2 farklı interneti belirlediğim dns yi alan bilgisayarlara atayabilmeliyim yani 192.168.0.11 dns sini yazdığım pc statik ipli internetimle bağlanacak 192.168.0.12 dns sini yazdığım pc değişken ipli interneti kullanarak nete bağlanacak bu kuralı nasıl atayabilirim yardımcı olurmusunuz ?

Merhaba,

bir misafir networku gibi bir ağ mı kurmaya çalışıyorsunuz ? tam olarka ne yapmak istediğiniz anlatırsanız yardımcı olmaya çalışalım. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/09/2013 17:50

(@ZaferDOSEME)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim şimdi gelelim konuya personelin kullandıgı internetin ip numarası sürekli değişiyor sunucunun kullandığı internetin ip adresi sabit bu nedenle personelle sunucunun kullandığı internetleri ayırmak için daha önceden farklı dns ler kullanılmış şimdi elimizde zywall var buna benzer bir yapıyı zywall üzerinden oluşturmak istiyorum

Gönderildi : 16/09/2013 11:02

(@AhmetKoseoglu)
Estimable Member

Hemen Anlatıyım

Sunucu ip adresini sabit yaptığını varsayıyorum.

Setting > Network altında > routing'e giriyoruz.

Karşımıza çıkan ekrandan add butonuna tıklıyoruz.

açılan pencereden üst kısımdaki creative new object tuşuna basıyoruz. Adress'e tıklıyoruz.

Name: server adı

address type: Host

İp adress: sunucu ip adresin sonra ok deyip çıkıyoruz.

Diğer ayarları bu resme göre yapıyoruz.

Tekrar aynı ekrandan girip tekrar add butonuna tıklayıp. source address kısmını any seçip interface kısmınıda diğer kullanıcılar hangi internetten çıkacaksa onun wan portunu seçeceksin.  

Gönderildi : 19/09/2013 13:03

(@ZaferDOSEME)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanıt için çok teşekkür ederim sonuç başarılı

Gönderildi : 24/09/2013 12:42

(@AhmetKoseoglu)
Estimable Member

Rica ederim iyi çalışmalar 

Gönderildi : 25/09/2013 17:17