Forum

PfSense Genel Yapıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PfSense Genel Yapılandırmalar

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
327 Görüntüleme
(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistemimde bulunan TMG + Gfi Web Monitor yerine pfsense kullanımına geçmek için testler yapıyorum. Fakat aşağıdaki maddeleri nasıl ypılandıracağım konusunda yardıma ihtiyacım var.

1- Kullanıcıların anlık bağlantılarını ve indirme işlemlerini görüntüleyip, gerekirse o bağlantıyı sonlandırma için monitoring.

2- Firewall log kısmında hep istemcilerin hem de gezindikleri web sayfaların ipleri gözünmekte. Bunu dns teki isismlerinin görünmesi ve web sayfaların isimlerinin gözrünmesini sağlama.

3-   Active Directory ile ilişkilendirmeme gerek var mı? bana ne avantajı olacaktır. Yoksa sadece dhcp den verdiğim ip lere göre mi yetkilendirme yapmalıyım?

4- Daha fazla performans ve hız için ufak ipuçları.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 24/06/2013 14:55

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Sistemimde bulunan TMG + Gfi Web Monitor yerine pfsense kullanımına geçmek için testler yapıyorum. Fakat aşağıdaki maddeleri nasıl ypılandıracağım konusunda yardıma ihtiyacım var.

1- Kullanıcıların anlık bağlantılarını ve indirme işlemlerini görüntüleyip, gerekirse o bağlantıyı sonlandırma için monitoring.

2- Firewall log kısmında hep istemcilerin hem de gezindikleri web sayfaların ipleri gözünmekte. Bunu dns teki isismlerinin görünmesi ve web sayfaların isimlerinin gözrünmesini sağlama.

3-   Active Directory ile ilişkilendirmeme gerek var mı? bana ne avantajı olacaktır. Yoksa sadece dhcp den verdiğim ip lere göre mi yetkilendirme yapmalıyım?

4- Daha fazla performans ve hız için ufak ipuçları.

Şimdiden teşekkürler.

Hocam DrayTek alın bunların hiçbirisi ile uğraşmayın. Markayı ben temsil ettiğim için değil cidden boşuna uğraşmamanız için söylüyorum.

Gönderildi : 24/06/2013 15:35

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member
Konu başlatıcı

Peki hangi ürün?

İçerik filtreleme, grup bazlı yasaklama, belirli saatlerde url engelleme, ultrasurf tarzı yazılımları engelleme gibi işlemleri yapabilen hnagi cihazı incelemem gerek. 

Monitoring yazılı için ayrıca ücreti var mı yoksa cihazı aldığım zaman buna da sahip olabiliyor muyum?

Gönderildi : 24/06/2013 16:23

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

DrayTek 3200

DrayTek 3200 içinde aktif trafiği direk izleyebilirsiniz, genel anlamda raporlama istiyorsanı Smart Monitor ( aynı zamanda içerik kopyalayıcıdır ) kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 24/06/2013 16:37

Paylaş: