Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modem ve IP

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Şirketimize firewall kurmak istiyorum, ancak bir arkadaşım firewall kurduktan sonra modemi bridge moda almam gerektiğini söyledi ve modemin de bu durumda bir IPsinin olmayacağını anlattı, ancak bu noktada kafam karıştı, peki modemin IPsi olmayacaksa nasıl daha sonra konfig. edebilirim ki, yabancısı olduğum bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

Gönderildi : 10/05/2013 20:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar;

Şirketimize firewall kurmak istiyorum, ancak bir arkadaşım firewall kurduktan sonra modemi bridge moda almam gerektiğini söyledi ve modemin de bu durumda bir IPsinin olmayacağını anlattı, ancak bu noktada kafam karıştı, peki modemin IPsi olmayacaksa nasıl daha sonra konfig. edebilirim ki, yabancısı olduğum bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

modemi bridge modda kullanırsanız üzerinde herhangi bir konfiurasyon yapmanıza gerek kalmayacak 

tum ayarları firewall tarafında yapmanız yeterli olacaktır.

alternatif olarak modemi nat modda kullanıp firewallinizi bridge modda kullanabilirsiniz , seçim size kalmış

Gönderildi : 10/05/2013 20:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar;

modemi bridge modda kullanırsanız üzerinde herhangi bir konfiurasyon yapmanıza gerek kalmayacak 

alternatif olarak modemi nat modda kullanıp firewallinizi bridge modda kullanabilirsiniz , seçim size kalmış

Firewall bridge modda kullanılmaz, transparetn tir o ama çoğu cihaz desteklemiyor artık. 

Gönderildi : 10/05/2013 21:33

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Anladım. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/05/2013 12:57

(@vasviuysal)
Üye

Merhabalar;

Firewall bridge modda kullanılmaz, transparetn tir o ama çoğu cihaz desteklemiyor artık. 

tanım olarak l2 = bridge dusunebiliriz gerci ismin ne oldugunun bir onemi yok işlevsel olarak neyi kastettiğmizi biliyoruz

ayrıca fortigate , sonicwall ve juniper cihazların tum modelleri destekliyor  tum modelleri destekliyor 

Gönderildi : 11/05/2013 19:39

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bridge a noktasından b noktasına ya da a sisteminden b sistemine kullandığı arayüze göre köprü kuran cihaza denmektedir. Transparent ise arada yokmuş gibi davranıp layer2 seviyesindeki trafiği direk geçiren fakat arada servisleri vasıtasıyla layer2 ve üst trafiklerde tarama yapabilen cihazlardır. Dediğim gibi transparenttir o.

Gönderildi : 12/05/2013 00:46

(@vasviuysal)
Üye

🙂

peki

Gönderildi : 17/05/2013 20:49

Paylaş: