Forum

İnternet çıkış...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet çıkış kısıtlaması!!!

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@Kervanyanliz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

mrb arkadaşlar

airties air5050 model kablolu bir modemim mevcut 2 tanede cisco air1240AG access pointim var iş yerinde çogu kişi cep telefonundan kablosus olarak cisco üzerinden internete çıkıyor modemden baktıgımda bir anda çok sayıda kişi IP almış ve internete çıkmış gözüküküyor aynı anda tüm herkesin internete çıkışını nasıl engelleyebilirim.

modemde mac adresi engelleme mevcut ama hergün telefonlar ve kişiler değişebiliyor önüne geçilmiyor bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum 

teşekkürler

Gönderildi : 26/03/2012 19:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

mrb arkadaşlar

airties air5050 model kablolu bir modemim mevcut 2 tanede cisco air1240AG access pointim var iş yerinde çogu kişi cep telefonundan kablosus olarak cisco üzerinden internete çıkıyor modemden baktıgımda bir anda çok sayıda kişi IP almış ve internete çıkmış gözüküküyor aynı anda tüm herkesin internete çıkışını nasıl engelleyebilirim.

modemde mac adresi engelleme mevcut ama hergün telefonlar ve kişiler değişebiliyor önüne geçilmiyor bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum 

teşekkürler

http://www.cozumpark.com/forums/thread/151858.aspx

sadece izin verdiginiz mac adreslerinin baglanmasını saglayabilirsiniz 

Gönderildi : 26/03/2012 19:50

(@barisinceisci)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhabalar,

Proxy sunucu yapilandirarak sorunlarinizi cozebilirsiniz. Ucretsiz cozumler icin endian  ve pfsense deneyebilirsiniz. Pfsense'de captive portal bu isinizin cogunu gorecektir. 

Gönderildi : 27/03/2012 05:08

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba şöyle düşünün kişiler sizin AP cihazınızdan IP adresi alarak internete çıkıyorlar. Siz belirlediğiniz kişilerin mac adreslerini belirterek bir kural oluşturacaksınız. Mantık olarak farklı kişler bağlanmak istediğinde izinli mac listesinde görünmedikleri için otomatikmen engellenmiş olacaklar. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/03/2012 11:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

modemde firewalla girip 80 ve 443 portlarını kapatın.

Gönderildi : 28/03/2012 02:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Mac filter yapabilirsiniz. http://en.wikipedia.org/wiki/MAC_filtering

Bu sayede izin verilen mac adresliler internete çıkacaktır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 05/04/2012 01:53

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bence freebase PfSense kurun. Gerekli ayarları yapın.

Gönderildi : 24/05/2012 17:06

Paylaş: