Forum

Kasper Vs Avira...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kasper Vs Avira...

18 Yazılar
13 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@sahinsoylemez)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar ufak bi sorum var kurumsal olarak antivirüs alicaz ancak basvurdugumuz bi yer Kasper'in networkde sorun cıkartacagını söyledi  önerebileceğiniz antivirüs varmıdır yada teklif sunabilicek firmalar öneri olarak....Kolay gelsin

Gönderildi : 29/02/2012 19:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar

Symantec Endpoint Protection (SEP) en güzeli bence. kurulumu ve yönetimi basit bir uygulama. sistemi kastırmıyor.

kasper sistemi öldürüyor. Avira kasper'den daha iyi. 

Gönderildi : 29/02/2012 19:04

(@sakaryafirat)
Gönderiler: 274
Honorable Member

mERHABA

Mümin hocama katılıyorum bizde symantec kullanıyoruz sistemi kasmıyor, kurulumu yönetimi basit sorunsuz çalışıyor 

Gönderildi : 01/03/2012 17:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

nasıl bir sorun çıkaracakmış ? o ayrı bir konu.

ama admin kit in ar aara açılmama sorunu ve bol ram ile beslenme sorunu olabilir.

ama bu ara ara symantecde de mevcut.

ama ben her iki durumda da gidip avira vs. almam.

her ikiside düzeltilebilen durumlar çünkü.

Gönderildi : 02/03/2012 04:18

(@ilkaybaydur)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Ben çalıştığım firmalarda Kaspersky kullanıyorum bir problem yaşamadım ama tam anlamı ile güvenlik istiyorsanız bence Fortigate çözümleri daha iyi olur.

Gönderildi : 02/03/2012 05:22

(@barisinceisci)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba,

Endpoint Platform'da SEP Leader bir urundur. Mumin bey'in dedigi kullanimi da  oldukca basittir.  

http://www.symantec.com/theme.jsp?themeid=sep-family&inid=us_bizbanner_hero8_epp_mq  

Gönderildi : 03/03/2012 17:51

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba Arkadaşlar ufak bi sorum var kurumsal olarak antivirüs alicaz ancak basvurdugumuz bi yer Kasper'in networkde sorun cıkartacagını söyledi  önerebileceğiniz antivirüs varmıdır yada teklif sunabilicek firmalar öneri olarak....Kolay gelsin

antivirus yazılımları genelde networklerde sorun çıkarmazlar 

yanlış konfigürasyonlar yada default kurulup bırakılan sistemler belki sorun çıkarabilir

yukarda bahsi geçen ürünlerin tamamını kullandım avira'dan ziyade symantec yada kaspersky daha tercih edilebilir ürünler bence

Gönderildi : 05/03/2012 13:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Düzgün configuraiton sonrasında networkte sorun çıkaracağınız sanmıyorum, kaspersky admin kit, SEP ve son zmanlarda nod32 kullanıyorum. Diğer2 ürünüde önceden kullandım, bir sıkıntısnı yaşamadım.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/03/2012 02:51

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

SEP ve Kaspersky kullandım, ikisi arasında bir seçim yapmam gerekirse bu SEP olurdu. Avira başarılı bir AV üreticisi, aldığı ödüllerde bunu kanıtlıyor fakat ürününü hiç deneme şansım olmadı.

Ayrıca firmanız için Eset ve Avast'ın kurumsal ürünlerinide önerebilirim. Bu iki üründe bence başarılı ve Client bilgisayarları çok fazla yormuyor.

Gönderildi : 09/03/2012 03:13

(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member

NOD32 ESET AV Business Edition Server

bu ürünle symantec ürünü karşılaştırılırsa,network yönetimi ve remote kullanımlar için hangisi tercih edilir.

Gönderildi : 09/03/2012 03:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Arkadaşlar, 10 Mart gecesi sunucu değişikliği olduğu için bu göndermiş olduğunuz mesaj yeni sunucuya değil sizlerin cache inde bulunan ÇözümPark' ın eski sunucusuna gitmiştir. Lütfen cache temizeyip bu soruyu bir kez daha sorunuz - cevaplayınız

Eski ip adresi 188.132.200.4

Yeni ip adresi 188.132.200.15

.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2012 05:57

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

McAfee yi neden dusunmuyorsun ? SEP den bence cok ustun oldugu ozellikleri mevcut.

Gönderildi : 10/03/2012 15:39

(@sahinsoylemez)
Eminent Member
Konu başlatıcı

McAfee yi neden dusunmuyorsun ? SEP bence cok ustun oldugu ozellikleri mevcut.

McAfee'de olabilir şuanda en kullanışlı olanı arıyorum hepsi olabilir performansı yüksek ürünler daha ilgimi çekiyor sanırım ..

Gönderildi : 10/03/2012 16:16

(@barisinceisci)
Estimable Member

Üstün olan özellikleri söyler misiniz? Enine boyuna bir değerlendirme yapalım bizde. 

Gönderildi : 12/03/2012 03:50

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Management konsolu (EPO) bile yeterli bence mesela McAfee de bir urun aldiginiz da butun urunleri tek management konsol uzerinden kotnrol edebiliyorsunuz. Ekstra para odemenden Device Control uygulamasina sahip oluyorsunuz. Sizin icin ufak bir karsilastirma yapacagim.

Gönderildi : 12/03/2012 13:26

(@barisinceisci)
Estimable Member

Evren Bey Merhaba,

Karsilastirmanizi bekliyorum. SEP uzerinde Application Device Control  SEP 11 versiyonundan beridir kullanilmaktadir. 

Gönderildi : 25/03/2012 04:40

(@sahinsoylemez)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Management konsolu (EPO) bile yeterli bence mesela McAfee de bir urun aldiginiz da butun urunleri tek management konsol uzerinden kotnrol edebiliyorsunuz. Ekstra para odemenden Device Control uygulamasina sahip oluyorsunuz. Sizin icin ufak bir karsilastirma yapacagim.

Hocam karşılaştırmayı Beklemekteyim... 

Gönderildi : 26/03/2012 12:04

(@cevatkilic)
Gönderiler: 24
Eminent Member

avira al kurtul ama bunu demek için çok geç 🙂

Gönderildi : 02/06/2012 16:57

Paylaş: