Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall

22 Yazılar
12 Üyeler
0 Likes
764 Görüntüleme
(@candaskasap)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

herkeze selam soyle bi sorum olacak.

Beyler  Firewall dan  engelenen siteleri acmanin bir yolu varmidir ?

Gönderildi : 10/07/2008 15:03

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba,

firewallın özelliğine göre değişir. Ürüne göre değişir.
ama temel çözüm firewall üzerinden ilgili firewall için izin kuralı oluşturmak ve yasak kuralının üzerinde uygulatmaktır.

Gönderildi : 10/07/2008 16:03

(@candaskasap)
Active Member
Konu başlatıcı

Bildigim kadariyla  firewall DELL ama hangi model oldugunu bilmiyorum ama ogrenebilirim.

ama guvenlik en ust duzeyde  youtube...... ve bir cok siteye erisim engelenmis.

ondan sordum  firewall  asmak mumkun mu ?

en yeni  firewall lar 3 tane 15.000 euro.

Gönderildi : 10/07/2008 16:24

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Bildigim kadariyla  firewall DELL ama hangi model oldugunu bilmiyorum ama ogrenebilirim.

ama guvenlik en ust duzeyde  youtube...... ve bir cok siteye erisim engelenmis.

ondan sordum  firewall  asmak mumkun mu ?

en yeni  firewall lar 3 tane 15.000 euro.

Anlaşılan siz muhasebecisiniz ve IT deki arkadalarınız sizi engellemiş ::))

Gönderildi : 10/07/2008 16:36

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

koptum:)

Gönderildi : 10/07/2008 17:02

(@EmreKoleogullari)
Gönderiler: 13
Active Member

Gönderildi : 10/07/2008 17:03

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

) :

IT deki arkadaşlar işi biraz abartmışlar.
Ne hikmetse youtube' ye bende giremiyorum. Ve üstelik mahkemeden karar bile almışlar  : )

Gönderildi : 10/07/2008 22:55

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

E şimdi resmen bizden meşlekdaşlarımızı satmamızı istiyorsunuz söyleyen çıkacağını sanmıyorum 🙂

Gönderildi : 11/07/2008 00:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Aslında istedıgınız şey forumlarda bayagıda  konusuldu biraz araştırınca bulacaksınızdır tabi sistemınızı bılmıyorum ama %95 işe de  yarayacaktır 🙂

Teşekkürler.

Gönderildi : 11/07/2008 04:38

(@candaskasap)
Active Member
Konu başlatıcı

Eger proxy  yontemini kastediyorsaniz. Denedim ama olmuyor !

Gönderildi : 11/07/2008 16:23

(@candaskasap)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Aslında istedıgınız şey forumlarda bayagıda  konusuldu biraz araştırınca bulacaksınızdır tabi sistemınızı bılmıyorum ama %95 işe de  yarayacaktır 🙂

Teşekkürler.

forumda hangi baslik altinda aramayi  yapmaliyim yardim edermisiniz ?

Gönderildi : 14/07/2008 17:26

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Forumun üst sağ tarafında arama bölümü mevcut oradan tüm site tüm forum şeklinde seçerek ilgili olabilecek kelimeleri aratabilirisiniz.

Gönderildi : 19/07/2008 15:06

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Her defasında bunu söylerim bıkmadan. IT çalışanı sizin için bir kural oluşturup sizi mahrum bıraktıysa size çalışma fırsatı oluşturmuş demektir. Bu boş vakitlerinizi onu nasıl alt edeceğinizi öğrenmek yerine işinizi geliştirmeyi düşünmeniz hem size faydalı olur hemde bütün internet trafiğinizin blocklanmamasını sağlamış olursunuz.

Sonuç itibariyle iyi bir IT varsa karşınızda şah mat olmanız kaçınılmazdır. Şimdilik izin verilenler kadar özgürlüğünüzü yaşayın gerisini sizin daha rahat çalışmanız için çaba gösteren IT çalışanlarına bırakın.

Saygılar

Gönderildi : 21/07/2008 14:04

(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member

Rafet Beye kesinlikle katılıyorum bizim şirketimizdeki elemanlarda aynı şekilde işleri ile meşgul olmayıp firewall devre dışı nasıl bırakabileceklerini düşünüyorlar bir kaç kişiyi farkettim sınırlı yetkileri vardı ilk olarak sınırlı olan o yetkilerinide aldım ve yaptıklarının yanlış olduklarını izah ettim bir kaç kişi ikazıma uydu kurallara uymayan kişiler ise işten çıkışı verildi neden insanler işleriyle oynattırıyorlar yani birşey yapılıyorsa gerekli oldugu için yapılıyordur sonuçta hiç bir arkadaşımız düşünmüyorki firewallda bir sorun oluşacagında yapılandırmanın kolay birşey olacagını düşünüyorlar sanırım konuyu açan arkadaşımana birkaç kelime söylemek istiyorum ne iş yaptığını bilmiyorum ama yaptıgı işine bir IT sorumlusunun işlerini karıştırdıgını düşün ve tüm olanların senin sorun yaşayacagını düşün sizin bu yapmaya çalıştığınızda aynı kapıya geliyor sonuçta bende bir IT sorumlusu oldugum için böyle bir konuyu açan arkadaşımıza yardımcı olan tüm IT sorumlusu olan kişileri şiddetle kınıyorum

Gönderildi : 28/08/2008 01:28

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

merhaba
sanırım bu konuda iyi bir şey duyamayacaksınız.size bir örnek vereyim aynı sizin gibi olup her yere girmek isteyen kişiyi bu gün sadece gov.tr org.tr ve 15 tane falan siteye soktum.tüm portları kapadık.internet bankacılığı bile kullanamıyor.hali ile durumundan sıkılan şahıs istifa edeceğini söyledi.bence siz işinizimi,internetimi tercih ediceksiniz buna karar verin önce.işe girerken yasaklı yerler kullanılmayacak gibi bir evraka imza attı iseniz bu sizin tazminatsız kovulmanıza sebebiyet verecek.bence kırk kere düşünüp bir kere karar verin bu konuda.
selamlar
saygılar

Gönderildi : 28/08/2008 02:11

(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member

Haklısınız Savaş Bey ama bu konu ile ilgili hiç bir şekilde başımız ağrıyacagını sanmıyorum çünkü hiç bir kurum hiç bir şekilde açık vermez kırk dereden su getirir ama sonuçta yine şahıs zararlı çıkar sonuçta eger bir insan yaptıgı hata üzerine birde öyle bir hata yapacak olursa kendisi pişman olur sağlık sektöründeyim ve bir hastanede bim sorumlusu olarak çalışıyorum bizim sektörde referans çok önemlidir insan hiç iş yapmasın ama referansı sağlam olsun yeterlidir onun için öyle bir hata yaparsa yine cezasını kendi çekecektir.Çıkışını verdirdigim şahıs utanmadan birde kurallar çiğnenmek içindir demesi yokmu hayret dogrusu insanları anlamak mümkün olmuyor.

Gönderildi : 28/08/2008 02:22

(@savasdemir)
Illustrious Member

Mehmet Bey hayatta her zaman karşımıza muhalefet insanlar çıkıcaktır.fikirlerini savunucaklar doğru veya yanlış size kabul ettirmek isteyeceklerdir.asıl önemli olan bizler bu konuda olgun davranırsak onlardan farkımız olur.ayrılan arkadaşa hayatında başarılar dileriz ama iş yapmayacakki ne başarısı 🙂
selamlar

Gönderildi : 28/08/2008 02:29

(@savasdemir)
Illustrious Member

Bu arada dell server kullanan üretici Secure Computing firewall.makalemiz var bir göz atın isterseniz
selamlar

Gönderildi : 28/08/2008 02:30

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Bu konu tekrar canlanmış ama bu post ilk atıldığından bu günü yaklaşık 2 ay oldu. Sanırım tekrar hayata dönüyor.

Gönderildi : 28/08/2008 02:38

Sayfa 1 / 2
Paylaş: