Forum

Müşteri Beklem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Müşteri Beklemedeki Misafirlere İnternet Dağıtımı Hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Çalıştığım firmada müşteri bekleme cafelerine wireless ile internet dağıtmayı planlıyorum ama şöyle bir sıkıntım var müşterilerin sağladığım internet hizmetinin güvenliği nasıl sağlamalıyım? 

Ben her müşteriye tckn yada cep telefonu ile şifre vermeyi düşünüyorum. Tabiii 5651 sayılı kanun gereği bu tür misafir hesabı kullanan kullanıcıların loglarını nasıl tutmam gerektiği de var. 

Gönderildi : 04/10/2011 14:41

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Bu konu hassas bir konu sonuçta ortada bir kanun var ve ona uygun sistemler kurmanız lazım. Bu konuya yönelecekseniz bu işi yapan firmalardan danışmanlık alıp ilerlemiz daha faydalı olacaktır. Sonrasında pişman olmazsınız. 5651 ile uyumlu olduğunu söyleyen her marka ve model uygun olmayabiliyor.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 04/10/2011 14:44

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu konu hassas bir konu sonuçta ortada bir kanun var ve ona uygun sistemler kurmanız lazım. Bu konuya yönelecekseniz bu işi yapan firmalardan danışmanlık alıp ilerlemiz daha faydalı olacaktır. Sonrasında pişman olmazsınız. 5651 ile uyumlu olduğunu söyleyen her marka ve model uygun olmayabiliyor.

İyi çalışmalar. 

murat hocam önerin için saol, 

ben şirket networkünde loglama ve 5651 kanunu için tübitak sm'nin zamane yazılımını kullanıyorum. 

sıkıntım sadece misafir kullanıcılara tckn yada telefon numarası ile şifre verme uygulamasının ne kadar sağlıklı olduğu yada bunu en düşük maliyetle nasıl çözebilirimdi.

Gönderildi : 04/10/2011 14:53

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Tckn ile değilde cep telefonu ile daha mantıklı bence. Farklı fikirler olabilir tabiki. Fiyat olarak üç firmadan teklif alın en düşük olanı seçersiniz veya yüksek verenden fiyat kırmasını istersiniz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 04/10/2011 15:28

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Tckn ile değilde cep telefonu ile daha mantıklı bence. Farklı fikirler olabilir tabiki. Fiyat olarak üç firmadan teklif alın en düşük olanı seçersiniz veya yüksek verenden fiyat kırmasını istersiniz.

İyi çalışmalar. 

saolasın murat hocam ;

başka bir çözüm bulunablir mi? 

Gönderildi : 04/10/2011 15:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bir de 802.1X konusunu inceleyebilirsiniz. Forumda arama yaparak detayını bulabilirsiniz.

Gönderildi : 04/10/2011 16:14

Paylaş: