Forum

Filtre programı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Filtre programı

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
594 Görüntüleme
(@KorkutDuzay)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Benim iki sorum olacak. Birincisi kullanıcıların hangisi siteye girdiği ve ne kadar süre kaldığını raporlayacak bir filtre sistemi arıyorum. Client taraflı olabilir. İkinciside msn sniffer programı. Bulduklarım düzgün çalışmıyor veya yeterli değil. Bu ikisi için tavsiye edeceğiniz programlar varmı ?

Gönderildi : 08/09/2011 14:44

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bunun için donanımsal veya yazılımsal firewall kullanabilirsiniz. 

Free base olarakda Pfsense veya Centos Dansguardian önerebilirim. 

Gönderildi : 08/09/2011 14:47

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhabalar,

İhtiyacınızı donanımsal bir UTM ürünüyle çözebilirsiniz; ancak tercih edeceğiniz UTM'de loglama ve raporlama servisleri için ayrı bir donanım ve lisans maliyetinin olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekir. Bu açıdan Watchguard XTM ürünlerinden, ağınızın trafik ve işlem hacmine göre seçeğiniz bir model ile kullanıcılarınızın web erişimlerini filtreleyebilir, istediğiniz kategorilerdeki sitelere girmesine izin verebilir ve tüm bu aktivileteleri kayıt altına alabilirsiniz.

Watchguard tarafında loglama ve raporlama için ayrıcaca maliyet yoktur. 60'dan fazla zengin raporlama özelliği ve 5651 yasasına uyumluluğuyla tercih edebileceğiniz bir ürün. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz www.watchguard.tk adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/09/2011 15:04

(@nihataltinmakas)
Gönderiler: 50
Üye

Merhabalar;

Pfsense+lightsquid ile kullanıcıların hangi sitelere girdiklerini raporlayabilirsiniz.

Yine pfsense ile imspector kullanarak msn görüşmelerini kayıt altına alabilirsiniz.

Kolay gelsin

Gönderildi : 20/09/2011 01:57

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Arkadaşlar

Benim iki sorum olacak. Birincisi kullanıcıların hangisi siteye girdiği ve ne kadar süre kaldığını raporlayacak bir filtre sistemi arıyorum. Client taraflı olabilir. İkinciside msn sniffer programı. Bulduklarım düzgün çalışmıyor veya yeterli değil. Bu ikisi için tavsiye edeceğiniz programlar varmı ?

Merhabalar,

Yukarıda bahsi geçen hiçbir marka ve cihaz istediğiniz yapamaz. Hali hazırda istemci üzerinde bir program dahi olsa yine yapamaz. Bir kullanıcı bir siteye girdiğinde sayfayı yenilemediği sürece aradaki cihazın sitede kalma süresi olarak göstereceği tek şey fin paketinin döndüğü süredir fakat kullanıcı site ile herhangi bir alışveriş yapmsada site hala ekranında açık durumda duruyor olabilir ve kullanıcı site içeriğinden yararlanıyor olabilir.

http://www.simet.com.tr/quedra-l-mon-programinin-arayuz-tanitimi
http://www.simet.com.tr/draytek-smart-monitor-2.2-yonetimi.

Bu iki video dosyasını izlerseniz size ihtiyaç konusunda fikir verebilir. Ama unutmayınız hiçbir marka ürün istediğinizi tam olarak yapamaz.

Gönderildi : 20/09/2011 02:42

Paylaş: