Forum

Kerio Firewall DC B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kerio Firewall DC Bağlantı Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@mehmetoz)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows 2003 Server + DC + Exchange Server 2003 + Kerio Firewall 6.7.1 Tek Sistem Üzerinde Çalışmaktadır.

1.Sorum Client PC Etki alanına dahil etmek için domain adını yazdığımda user name ve password soruyor bilgileri doğru giriyorum hata veriyor. Kerio Firewall Kurduktan sonra böyle bir problem yaşamaya başladım. bu sorunu nasıl çözebilirim.

2.sorum Client PC Üzerinde aynı şekilde Exchange Server Bağlantısı kuramıyorum. bu sorunumu nasıl çözebilirim.

3.sorum Şirket İçinde Bulunan Notebook Pcler Ağa Wireless Yoluyla Bağlantı Sağlıyorlar interneti kısıtlı veya internete erişimini nasıl kısıtlayabilirim.

Değerli Vaktinizi Ayırıp İlgilendiğiniz İçin Teşekkür Ederim.

Network şu şekilde çalışmaktadır.

Gönderildi : 07/06/2011 02:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Mehmet bey merhaba,

Öncelikle yapınız yanlış, dc, exchange gibi rollerin bulunduğu bir makineye firewall kuramazsınız, kurarsanız bu servisler için tek tek kural yazmalısınız ki bunları yazdıktan sonra zaten firewall' un bir anlamı kalmıyor bu nedenle firewall için ayrı bir makine temin edin.

Wireless internet içinde yine modemden değil ap ler ile proxy arkasından bu hizmeti vermelisiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2011 02:40

(@mehmetoz)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam Çok Teşekkür Ederim Zaman ayırıp cvp yazdığınız için. Anlaşılan extra bir maliyet şart oluyor bu durumda yada güvenlik risk altında çalışmaya devam. Bu Arada Makalelerinizi Takip ediyor ve çok beğeniyorum. Saygı ve sevgilerimle.

Gönderildi : 07/06/2011 02:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hakan Hocam Çok Teşekkür Ederim Zaman ayırıp cvp yazdığınız için. Anlaşılan extra bir maliyet şart oluyor bu durumda yada güvenlik risk altında çalışmaya devam. Bu Arada Makalelerinizi Takip ediyor ve çok beğeniyorum. Saygı ve sevgilerimle.

Local Ağdan domaine dahil olacak cihazlara tam erişim hakkı tanımlayın.

Gönderildi : 07/06/2011 03:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Mehmet bey işin doğrusu bu şekilde ama elinizde başka bir sunucu yok ise dediğim gibi firewall üzerinde ldap, kerberos, dns, CIFS, başta olmak üzere çok sayıda port açacaksınız böyle oluncada firewall' un bir anlamı kalmıyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2011 12:25

Paylaş: