Forum

symantec security i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

symantec security information hakkında...

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@AlpayFatih)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar

serverlardan gelen logları "ssim" ile alıyoruz fakat ne hikmetse bir türlü 2008 makinalardan log alamıyorum. 2003 makinalarda hiç bir sorun yok.

konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz?

teşekkürler

Gönderildi : 14/04/2011 20:12

(@osmandogan)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Alpay bey mrb;

Log management çözümlerinde karşılaşılan bir problem, bir çok çözüm var bu noktada ama en sağlıklısı SSIM ürününe ait Windows Event Collector'u sunucu üzerine  kurmadan bu logları remote almayı denemelisiniz. Size tavsiyem 1 adet 2003 server kurmanız ve bu server üzerine 1 adet SSIM agent ve agent üzerinde çalışacak 1 adet windows event log collectoru kurarak tek sunucu üzerinden max 35 adet 2008 sunucudan SSIM ile log alınmasını sağlayabilirsiniz. Log alınma işleminin  remote olması ve 2008 üzerine ajan kurulumunun yapılmaması 2008 işletim sisteminde karşılaşılan event log servisinin crash olmasının önüne geçecektir.

Saygılarımla,

www.logyonetimi.com

www.eventid.com.tr

Gönderildi : 15/04/2011 03:07

(@AlpayFatih)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Günaydın Osman bey

Mevcutta agent server ımız var onun üzerinden deniyoruz log almayı, doğrudan makinaya kurarakta denedik yinede sonuç alamadık.

Alpay bey mrb;

Log management çözümlerinde karşılaşılan bir problem, bir çok çözüm var bu noktada ama en sağlıklısı SSIM ürününe ait Windows Event Collector'u sunucu üzerine  kurmadan bu logları remote almayı denemelisiniz. Size tavsiyem 1 adet 2003 server kurmanız ve bu server üzerine 1 adet SSIM agent ve agent üzerinde çalışacak 1 adet windows event log collectoru kurarak tek sunucu üzerinden max 35 adet 2008 sunucudan SSIM ile log alınmasını sağlayabilirsiniz. Log alınma işleminin  remote olması ve 2008 üzerine ajan kurulumunun yapılmaması 2008 işletim sisteminde karşılaşılan event log servisinin crash olmasının önüne geçecektir.

Saygılarımla,

www.logyonetimi.com

www.eventid.com.tr

Gönderildi : 15/04/2011 11:51

Paylaş: