Forum

Pfsense2.0 Squidgua...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense2.0 Squidguard sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,831 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

Pfsense 2.0 RC1 kurdum Squid ve Squidguard'ı kurdum yalnız squidguard  Blacklist URL http://www.shallalist.de/Downloads/shallalist.tar.gz  yi giriyorum ancak bitürlü Databasei almıyor. download etmiyor sebebi ne olabilir acaba

Gönderildi : 08/04/2011 15:03

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Selam arkadaşlar,

Pfsense 2.0 RC1 kurdum Squid ve Squidguard'ı kurdum yalnız squidguard  Blacklist URL http://www.shallalist.de/Downloads/shallalist.tar.gz  yi giriyorum ancak bitürlü Databasei almıyor. download etmiyor sebebi ne olabilir acaba

Selam.;

pfSense kullanıcılarının uzun zamandır bekledikleri 2.0 sürümü sonunda yayınlandı. Sizler için pfSense 2.0 RC1′ e kısaca göz attım.

Öncelikle kurulum sırasında değişen pek bir şey yok. Disk bölümlendirmeleri ve ethernet kartlarının ayarlanması aynı. Daha önce kurulum yapmış olanlar için sorunsuz bir kurulum olacaktır.

Kurulum sonrasında genel ayarlarınızı yapmak için web arayüzündeki sihirbaz başlamadı. Sihirbazı siz web arayüzünden System>Setup Wizard sekmesinden başlatabilirsiniz. Kurulum sırasında gateway ayarlarını yapmanıza rağmen çalışmıyor. Gateway ayarını gene System>Routing>Gateways sekmesinden yapabilirsiniz.

Bunun dışında yeni versiyonda dashboard eklentisi kurulu olarak geliyor. (Önceki versiyonlarda paketlerden seçiliyordu). Kural kısmında ise ön tanımlı Lan kurallarında “Anti-Lockout Rule” kuralı eklenmiş durumda.

Bunun dışında ilk gözlemlerin bazı sıkıntıların olduğu yönünde. Kuralların uygulanmasında ciddi sıkıntılar söz konusu. Özellikle squid ve squidguard kurallarında sıkıntı var. Fakat bu sıkıntıların çok kısa süre içerisinde giderileceğine şüphem yok. Sonuçta çok yeni bir sürüm ve stabil hale gelmesi için biraz zamana ihtiyacı olacaktır. pfSense geçmişden gelen referansı ile yeni sürümdeki zaman ihtiyacını fazlasıyla hak ediyor...

Not: Squidguard sorunu Hala Devam Ediyor Beklemelısınız...

Gönderildi : 09/04/2011 02:11

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

SquidGuard üzerinde blacklistler artık blacklist tabında yüklenmekte.

( Önce versiyonlarda direk squidguard anapanelden eklenebiliyordu )

Blacklist tabına geldiğinizde ve blacklist url'yi gösterdiğinizde download işlemi başlamıyor ise,

* Öncelikle blacklist'i direk kendi bilgisayarınıza indiriniz.

* Daha sonra Winscp programı ile bsd firewall'unuz üzerine bağlanarak /tmp klasörünün içine, indirdiğiniz dosyayı aktarınız.

( Winscp ile erişim için ssh portunu aktif haline getirmeniz gerekmekte. )

* Url'yi belirttikten sonra kısa bir sürede yükleme işlemi gerçekleşecektir.

Keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2011 02:41

(@doganergezer)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Turan beyin dediğine ek olarak ie bu tip işlemlerde genelde sorun çıkarır crome tavsiye ederim.

Gönderildi : 07/12/2011 14:56

Paylaş: