Forum

Avg ve Comodo Birli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Avg ve Comodo Birlikte

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@EMREZENGiN)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Avg İnternet Security sistemimde kurulu. Ek güvenlik olarakta comodo firewall kurdum. Acaba bi çakışma sistemi kasma gibi etkiler alır mıyım. Sadece avg tek başına yeterli midir?

Gönderildi : 29/03/2011 17:44

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Comodo free olmasına rağman alanında oldukça başarılıdır. Ancak sistemi yoracaktır. Yapacağınız işlemlere göre bunu sizin belirlemeniz gerek. Eğer PC veya Notebook Configuration iyiyise böyle kalmasını öneririm.

Gönderildi : 29/03/2011 18:06

(@EMREZENGiN)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ettim peki comododan başka bir firewall öneriniz var mı?

Gönderildi : 30/03/2011 01:02

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Internet Security ürünlerde Firewall entegre gelir ve bir başka firewall kullanmak istemde kararsız davranışlara sebebiyet verebilir. AVG yerine Antivir veya Avast 5, Comodo yerine ise Outpost öneririm.

Outpost gerçektende sezgisel algılaması ve özellikleri itibariyle kişisel güvenlikte vazgeçilmez ürünümdür. Comodo ise gerçektende HIPS özellikleri son derece başarılı bir ürün fakat kendisini bir türlü sevemedim.

Gönderildi : 30/03/2011 03:23

(@EMREZENGiN)
Active Member
Konu başlatıcı

TEŞEKKÜRLER

Gönderildi : 30/03/2011 14:34

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

TEŞEKKÜRLER

Aslında AVG tek başına yeterli. Free olan versionda AntiVirüs, AntiRootKit, AntiSpyWare vb ... bulunmaktalar. Firewall üzerinden sistemine çok bir saldırı yapılamaz. Hali hazırda Windows Firewall ın kendisi oldukca başarılı. 

Gönderildi : 01/04/2011 05:00

Paylaş: