Forum

PfSense Load Balanc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PfSense Load Balancing Kapasitesi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@renegadealien)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Pfsense üzerinde 5 ethernet kartı kullanarak 4 wanı birleştirip 1 landa load balancing yapmak istiyorum...

Fakat tüm örnekler en fazla 2 wanın birleştirilmesi üzerine...

Dökümanlarda da biraz muallakta kaldım, acaba 4 wanı birleştirebilir miyim, eğer birleştiremez isem pfsense en fazla kac tane wanı load balancingde destekliyor bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise ve yardımcı olurlarsa cok sevineceğim...

İlginiz için teşekkürlr...

Gönderildi : 03/02/2011 01:56

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Öncelikle bugüne kadar incelediğim hiçbir belgede pfsense/lb için sabit bir sayı belirtilmemiş.

5 adet pci yuvanız olduğu sürece 4 wan + 1 lan tabi ki kullanabilirsiniz.

Piyasada binlerce dolarlık cihazların yaptığı işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirmekte.

Örnekler üzerinde gösterilen 2 adet wan bacağı için yapılanları, aynen 3. ve 4. wan bacağı içinde uygulayacaksınız.

Pfsense hangi versiyonunu kullandığınız yeni versiyon ile ciddi bir önem kazandı.

Çünkü 2.0 üzerinde yapı daha da değiştirilmiş ve kolay hale getirilmiş.

Siz hangi sürüm üzerinde çalışmak istediğinize karar verip, donanımınızı hazırlayın, takıldığınız noktada pf için mutlak bir çözüm var.

Keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/02/2011 04:36

(@renegadealien)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Bende binlerce dolar vermektense, normal bir sisteme 5 etherneti takıp sorunu çözmek düşüncesindeyim 🙂

Sitesinden son release olan pfSense-1.2.3-RELEASE-4g-nanobsd.img dosyasını indirdim, bunun üzerinde calışacağım...

Teşekkürler ilginiz için...

Gönderildi : 04/02/2011 17:44

(@metinduman)
Gönderiler: 40
Trusted Member

yazıyı yazalı baya olmuş fakat ben 3 wan bir adet lan çıkışlı bir sistem yapılandırmayı düşünüyorum.fakat ayar kısmında araştırmama rağmen bir çözüm yolu bulamadım eğer elinizde döküman varsa paylaşabilirmisiniz?

Gönderildi : 24/03/2011 11:22

Paylaş: