Forum

IPSec yapılandırılm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IPSec yapılandırılması

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
304 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Arkadaşlar ben İPSec`i Serverde yapılandırıyorum.Kendim Security Rule yapıyorum ve Preshred Key ile.Benim şimdi iki sorunum var.Tüm rullar olan pencerede ben sağ tık yapıb ASSİGN yapamıyorum, yani ASSİGN menyuda yok.Aynısı diğer default rulların üzerinde de aynı.Server 2008 kullanıyorum.İPSeci MMC`den açıyorum ve Active Directory ortamı için olanı seçiyorum.

Diğer sorum ise İPSeci yapılandırdım diyelim, diğer client`ler üzerinde neleri yapmam lazım?Hakan hocanın makalesini okudum, çok güzel ve çok işime yaradı.Bazı karanlık yerleri benim için aydınlattı.Ama orada da Hakan hoca söylemiş ki, Client tarafda da yapılandırmak lazım.Ama anlamadım nasıl yapmak lazım bunu?

Önceden her kese teşekkür ederim!

Gönderildi : 11/01/2011 13:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

yanlış hatırlamıyorsam 2008 üzerinde Assign yoktu. kuralı yazdığınızda zaten sistem otomatik olarak uyguluyor olması lazım.

kolay gelsin

Gönderildi : 11/01/2011 14:00

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam, ilk önce yardımınıza ve ilginize göre teşekkür ederim!

Mümin hocam, ikinci sorum hakkında bir şey söyleye bilirmisiniz?Client tarafda yapılandırılması gereken bir şey varmı?

Bir daha teşekkür ederim!

Gönderildi : 11/01/2011 14:52

(@senolkayikci)
Gönderiler: 95
Estimable Member

valla yanılmıyorsam client tarafında mmc konsolundan tek tek (client respondy only )yapabilirisin yahut gpo ile tüm clientlere client respondy only yapabilirsin

Gönderildi : 05/03/2011 18:49

Paylaş: