Forum

portlar hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

portlar hakkında

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,173 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

bir firewall almak istiyorum. sormak istediğim port numaralarıvarbunlar standartmı firewal sisteme kurduğumda dunya üzerindeki butun portlar kapalımı oluyor. ben diyelim nat yapıcam 88.88.88.88:1111 yazıpiçeriye bir servere ulaştırabilirmiyimyoksabunların aralıklarımı var nedir bu standartlar

Gönderildi : 08/01/2011 16:28

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

Firewallda instediğin port numarasını değiştirebilirsin. Mesela kural yazarken DNAT net loc.88.88.88.88:3389 tcp 1111 diyerek yazarsan uzak masaüstü portunu 1111 nolu porta yönlendirmiş olursun. Tabi bu cihazdan cihaza değişebilr. Firewall dırarıdan içeriye tüm portları kapatır. Sadece senin istediğin portlar yayınlanır.

Gönderildi : 08/01/2011 16:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Kenan bey merhaba,

Portlar dünya üzerinde standarttır. Firewall aldıktan sonra kuralları ile portlarınızı açabilir veya kapatabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2011 16:45

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

bir firewall almak istiyorum. sormak istediğim port numaralarıvarbunlar standartmı firewal sisteme kurduğumda dunya üzerindeki butun portlar kapalımı oluyor. ben diyelim nat yapıcam 88.88.88.88:1111 yazıpiçeriye bir servere ulaştırabilirmiyimyoksabunların aralıklarımı var nedir bu standartlar

Bu işlemin adına NAPT denir ve network adres port translation anlamına gelir. Sonuç itibari ile NAPT yapamayan bırakın firewall cihazını modem cihazı dahi bulamazsınız. 

Gönderildi : 23/01/2011 00:59

Paylaş: