Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Labris UTM

14 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
673 Görüntüleme
(@abdullah.koc)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Labris UTM hakkında forumdaki konuları inceledim az çok bilgi sahibi oldum. Konu üzerinden baya bir zaman geçtiği için ve yeni fikirleri olanlar olabileceğini düşünerek yeni bir konu açtım. 

Labris almayı planlıyoruz. Kullanan yada tecrübesi olan arkadaşlardan görüş ve önerilerinizi rica ediyorum.

Gönderildi : 23/06/2010 02:51

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

" Gereksizdi sildim"

Ertan ERBEK

Gönderildi : 23/06/2010 04:26

(@barisinceisci)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhabalar,

Network yapınızdan bahsederseniz, ne amaçla kullanacaksınız kaç kullanıcınız var vb. size daha net bir şekilde yardımcı olmaya calisiriz.

@ Ertan bey,

6 yıldan bu yana çok şey değişti labris'de. Biz labris'de calisiyor iken  nerelerden neleri sökmedik .  Yeri geldiğinde sorunlarda yaşadık.

Gönderildi : 23/06/2010 12:32

(@abdullah.koc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Network yapınızdan bahsederseniz, ne amaçla kullanacaksınız kaç kullanıcınız var vb. size daha net bir şekilde yardımcı olmaya calisiriz.

@ Ertan bey,

6 yıldan bu yana çok şey değişti labris'de. Biz labris'de calisiyor iken  nerelerden neleri sökmedik .  Yeri geldiğinde elimizdede patladı.  Düzgün konfigurasyon yapamadıgımızdan dolayı.

Merhaba,

Maksimum 25 kullanıcı sayımız var.

Amacımız; dışarıdan gelen tehditlere karşı kendimizi olabildiğince sağlama almak.

Uzaktan erişim ile bağlanan kullanıcılarımızı direk değil de vpn yapmak kaydıyla içeri almak.

içerideki kullanıcıların intetnet bant genişliklerini kullanıcı bazında ayarlayabilmek istiyoruz.

Gönderildi : 23/06/2010 14:00

(@ertanerbek)
Famed Member

"Gereksizdi Sildim"

Ertan ERBEK

Gönderildi : 23/06/2010 14:20

(@abdullah.koc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ertan Bey,

Ofisimizde site host etmek gibi işlemlerimizde olacak. Bu sitelerin güvenliği amaçlı da kullanmayı planlıyoruz.

Gönderildi : 23/06/2010 14:44

(@barisinceisci)
Estimable Member

Bw yönetimi yapılmıyordu ( 2,3 ay önce ama üstünde çalışılıyordu) bununla ilgili net bir bilgim yok net   bilgiyi 0312 210 11 13'den alabilirsiniz. Networkunuzde Labris sorunsuz calisacaktir.

- Internet baglantiniz nedir? Site host etmek istiyorsunuz Metro Internet mi ? Ghdsl mi ?  Cihaz seçiminde Mutlaka verdiğim numaradan Labris'i arayarak net bilgiler alınız LBR UTM modeli işinizi görmeyecektir. L2,L3 seviyesi cihaz almanız gerekebilir.

- Desteği ve kurulumu Labris'den alırsanız sıkıntınız olmaz.

@Ertan bey,

Labris'den ayrılalı 6 ay oldu 🙂 İsterseniz Labris demo ürün gönderebilir.

Gönderildi : 23/06/2010 14:49

(@ertanerbek)
Famed Member

" Gereksizdi sildim"

Ertan ERBEK

Gönderildi : 23/06/2010 15:57

(@barisinceisci)
Estimable Member

Ertan bey,

Konu "Labris" olarak acilmis en yukarıdan okursanız arkadaş "Labris" demiş başka bir ürün önerin dememiş.  Ben konuda Labris oldugu icin yazdim, tecrübelerimi paylaştım. Siz biraz işe ticari olarak yaklaşıyorsunuz.

Gönderildi : 23/06/2010 20:21

(@ertanerbek)
Famed Member

" Gereksizdi sildim"

Ertan ERBEK

Gönderildi : 23/06/2010 21:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Ertan, http://www.inkabilisim.com.tr/Labris/index.asp?q=1  fazlasını yapıyor.Bir de bu Clavister ile Draytek önerisi baymadı mı artık her postta 🙂 Barışa katılmayayım katılmayayım diyorum, kendimi alamıyorum.

Gönderildi : 23/06/2010 21:41

(@ertanerbek)
Famed Member

" Gereksizdi sildim"

Ertan ERBEK

Gönderildi : 23/06/2010 22:54

(@yakup.kaya)
Gönderiler: 1
New Member

Abdullah bey merhaba,

LBR ailesi ürünleri kullanmayı düşündüğünüz özelliklerin tamamını, bant genişliği yönetimi de dahil olmak üzere sağlamaktadır. Güvenlik duvarı ve VPN özellikleri tüm ürünlerimizde standart olarak mevcuttur. Bant genişliği mevcut sürümlerimizde kolay ve hızlı bir şekilde yapılandırılabilmektedir. Bu özellikler haricinde ağınızda ihtiyaç duyabileceğiniz çok sayıda ek özellik de yine Labris ürünlerinde mevcuttur. Dolayisiyla aginiz icin ve sunmayi dusundugunuz hizmetler icin Labris ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Herhangi bir konuda kafanızda soru işareti oluşması durumunda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

-------------------------

Yakup Kaya

Labris Teknoloji Sistem Destek Uzmanı

Tel: 0312 210 11 13

Fax: 0312 210 14 92

[email protected]

[email protected]

www.labristeknoloji.com

Gönderildi : 03/07/2010 12:54

(@umitoner)
Gönderiler: 10
Active Member

Merhabalar ....

Ben cihazı yaklaşık 2 ay önce aldım. Hatta 1 adet labris l2 (1adet 8 mb adsl ve 1 adet 10 mb Metro Eth bağlı.)  - 1 adet labris lbr20utm (başka bir  lkasyon) - 1 adet de labris log8 aldım. Firewall ve İçerik filtreleme kısmı çok gelişmiş. Yapamayacağınız şey yok. 5651 i tam karşılıyor.Vpn neredeyse tüm cihazlarla uyumlu. İlave olarak l2tp vpn de var ve çok güzel çalışıyor.Yapılandırması çok esnek. Daha doğrusu cihaz siz nasıl isterseniz öyle çalışıyor.Gayet memnunum cihazlardan. Biraz reklam gibi oldu ama herkese tavsiye ederim. (Daha önce Zywall 70 utm kullanıyordum)

Gönderildi : 21/07/2010 13:13

Paylaş: