Anti Virus Tavsiyes...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Anti Virus Tavsiyesi  

  RSS
sercan ertemçöz
(@sercanertemcoz)
Üye

Selamlar ;

Arkadaşlar 300 client bulunan bir yerde kullanılmak üzere anti virus önerebilirmisiniz. Şu anda Trent kullanıyorum fakat memnun degilim. Usp leri yakalayamıyor buda çok fazla sorun çıkmasına sebep oluryor. Adaware kullanan varmı? Biraz bilgi verirse sevinirim kullanan varsa tabi. Tüm önerilerinize açığım.

Teşekürler

Alıntı
Gönderildi : 13/05/2010 15:51
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


http://www.cozumpark.com/forums/thread/173023.aspx  gözatabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2010 15:53
sercan ertemçöz
(@sercanertemcoz)
Üye

Teşekkürler gözümden kaçmış 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2010 15:55
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Rica ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2010 16:00
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

Merhaba Konu tartışılmış fakat sadece markalardan bahsedilmiş,

 

300 istemcinin bulunuğu bir yerde kullanılacak olan Antivirüs sisteminin kesinlikle merkezi yönetim panali olmalıdır. Yönetimde dikkat edilecek olan şey ise gurup bazlı ayarlar yapılabilmesi uzaktan yüklenebilmesi, kullanıcının yetkilerine göre programa müdahil olabilmesi ve en önemlisi tüm sistemin sorunlarını yine bir merkezden izlenebilmesidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2010 20:35
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Symantec Endpoint Protection (SEP) öneririm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/05/2010 01:46
Cankat Domaniç
(@CankatDomanic)
Üye

Öncelikle merhaba,

Günümüzde AV'nin tek başına yeterli olmadığı herkes tarafından kabul ediliyor. Bu bağlamda AV markalarını da tek başına değerlendirmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum.

Günümüzde merkezi yönetim olmazsa olmazlar arasında. Ancak her katman için farklı marka ürün ve her ürün için ayrı bir yönetim konsolu ne kadar mantıklı ve efektif olmaktadır acaba.

Bu açıdan baktığımızda pazarın ve ihtiyaçlarında ne yöne gittiği aslında açık. Artık üreticiler her katmanda bir çözüm sunmayı ve tüm bu çözümleri tek konsoldan yönetmeyi hedeflemekteler. Bunu şu ana kadar başarmış üreticilerin sayısı fazla değil.  McAfee bunu başarmış üreticilerden bir tanesi. ePO isimli merkezi yönetim konsolundan AV ve diğer tüm sistem güvenliği, data loss prevention ürünleri ve gateway güvenlik ürünleri yönetilebilmekte. 

Özellikle belli kullanıcı sayılarının üzerinde olan firmaların yatırımlarını yaparken bunları göz önünde bulundurmaları hem insan gücü hem de maliyet açısından onlara fayda sağlayacaktır.

 

 

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/05/2010 13:45
Paylaş: