Forum

Anti Virus Tavsiyes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Anti Virus Tavsiyesi

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar ;

Arkadaşlar 300 client bulunan bir yerde kullanılmak üzere anti virus önerebilirmisiniz. Şu anda Trent kullanıyorum fakat memnun degilim. Usp leri yakalayamıyor buda çok fazla sorun çıkmasına sebep oluryor. Adaware kullanan varmı? Biraz bilgi verirse sevinirim kullanan varsa tabi. Tüm önerilerinize açığım.

Teşekürler

Gönderildi : 13/05/2010 15:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/thread/173023.aspx  gözatabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2010 15:53

(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler gözümden kaçmış 🙁

Gönderildi : 13/05/2010 15:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Rica ederim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2010 16:00

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Konu tartışılmış fakat sadece markalardan bahsedilmiş,

300 istemcinin bulunuğu bir yerde kullanılacak olan Antivirüs sisteminin kesinlikle merkezi yönetim panali olmalıdır. Yönetimde dikkat edilecek olan şey ise gurup bazlı ayarlar yapılabilmesi uzaktan yüklenebilmesi, kullanıcının yetkilerine göre programa müdahil olabilmesi ve en önemlisi tüm sistemin sorunlarını yine bir merkezden izlenebilmesidir.

Gönderildi : 13/05/2010 20:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Symantec Endpoint Protection (SEP) öneririm.

Gönderildi : 19/05/2010 01:46

(@CankatDomanic)
Gönderiler: 9
Active Member

Öncelikle merhaba,

Günümüzde AV'nin tek başına yeterli olmadığı herkes tarafından kabul ediliyor. Bu bağlamda AV markalarını da tek başına değerlendirmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum.

Günümüzde merkezi yönetim olmazsa olmazlar arasında. Ancak her katman için farklı marka ürün ve her ürün için ayrı bir yönetim konsolu ne kadar mantıklı ve efektif olmaktadır acaba.

Bu açıdan baktığımızda pazarın ve ihtiyaçlarında ne yöne gittiği aslında açık. Artık üreticiler her katmanda bir çözüm sunmayı ve tüm bu çözümleri tek konsoldan yönetmeyi hedeflemekteler. Bunu şu ana kadar başarmış üreticilerin sayısı fazla değil.  McAfee bunu başarmış üreticilerden bir tanesi. ePO isimli merkezi yönetim konsolundan AV ve diğer tüm sistem güvenliği, data loss prevention ürünleri ve gateway güvenlik ürünleri yönetilebilmekte. 

Özellikle belli kullanıcı sayılarının üzerinde olan firmaların yatırımlarını yaparken bunları göz önünde bulundurmaları hem insan gücü hem de maliyet açısından onlara fayda sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/05/2010 13:45

Paylaş: