Forum

RapidSSL ve Globals...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RapidSSL ve Globalsign

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@bahattinarici)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba.

bir musterimiz icin web server kuruyoruz. iis vs ayarlarimiz tamam. problem yok.

musteri online alisveris yapacak ve sertifika almamiz gerekiyormus.

bunun icin benim arastirdigim en cok tercih edilenler RapidSSL, Globalsign ve Verisign

bunlar arasinda RapidSSL fiyat bakimindan cok cazip. Acaba sigorta bedelleri haric farkli neleri var.

Yani ben musterimiz icin RapidSSL tercih edersem ne problemler olabilir.

Gönderildi : 16/04/2008 16:05

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

RapidSSL kullanırsan problem yaşamazsın. Marka gibi düşünebilirsin. Önemli olan şifreleme algoritması.

Ben şahsen RapidSSL kullanıyorum.

Not: RapidSSL bir Verisign ürünüdür. 

Gönderildi : 16/04/2008 16:35

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Microsoft'da basta olmak üzere pek cok büyük firma "VERISIGN" kullanmaktadır. fakat hemen hemen birbirlerinden sundugu imnakanlar dısında bi farklılıkları yok,fiyat/performans,taahhutler seklinden degerlendirebilrsin.

Gönderildi : 16/04/2008 16:50

(@serkangencel)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba,

Fiyatlarını belirleyen en önemli 3 nokta;

1. Verdikleri teminat bedelleri. Verisign algoritmasına güvenir, 1.000.000 $ garanti verir. Rapidssl de güvenir fakat 10.000 $ verir. Baktığınızda bu iki protokol üzerindeki bilgiler 3. şahısların eline hiç bir zaman geçmediği için bu rakamları bu güne kadar alanda olmamıştır.

2. İstenilen resmi belgelerde bu rakamı etkiler. Siz rapidssl i almak için CSR kodunu gönderip mail adresinize gelen doğrulama mailini tıkladıktan sonra sertifikanızı hemen sunucunuza kurabilirsiniz. Fakat verisign da sizden bazı resmi belgeler istenir. Bu sürenin uzamasına yol açar ve baktığınızda sizinle ilgilenen kişiler olmuştur. Rapidssl de ise herşey otomasyonlarla yapılır. Bunlarda maliyeti arttıran en önemli faktörlerdir.

3. Marka... Verisign ismini sitenizde ve sertifikanızda göstermeniz halinde, siteniz hiç duyulmamış bir site bile olsa bile insanlar sitenize güvenebilir. Bunu şöylede düşünebilirsiniz. Ufak çaplı bir firma açtığınızda ister esnaf ve sanatkarlar odasına isterseniz de ticaret odasına kayıt olursunuz. Aralarında gözle görülür bir fark yoktur. Ama örneğin, esnaf vso na 50 lira verirken Ticaret odasına 200 lira verirsiniz. Aradaki ödediğiniz fark ise imajınızın daha güvenilir ve kurumsal olmasını sağlar. Genel olarak fiyat arasındaki farklar bunlardır.

Gönderildi : 11/06/2009 21:24

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam

Serkan bey konuya güzel yaklaşmış ve özetlemiş. Tşkr ederiz.

Ben globalsign kullanıyorum. Tercih nedenlerimden birisi de Türkiyede ofislerinin olmasıydı. Gayet memnunum.

Gönderildi : 11/06/2009 21:39

Paylaş: