Forum

Registry Ayarlarini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Registry Ayarlarinin Sabit Tutulmasi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@bariscagri)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar!

Bilgisayarimda ki registryleri sabit tutmak istiyorum. deep freeze tarzi nasil kapatildiyasa o haliyle baslatiyorlar pcyi bu da isime yaramiyo! Uzerinde Exel Dosyalarim Oluyo ve degisiklikleri kaydetmem gerekiyo.

Makineyi Degilde Registry'i sabitlemeye ihtiyacim var.

Yardimlariniz Icin Simdiden Tessekkurederim!

Gönderildi : 11/09/2009 19:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Barış bey ;

Registry sonuç itibari ile bir dosya ve bu dosyanın sistem tarafından kullanıldığı sürece yazılıp okunması lazım , bu nedenle sistem açık iken bu mümkün değil , ancak deep Freeze de olduğu gibi sistem off durumda iken eski versiyonu ile değiştirmek gerekli ancak bu da sorunları beraberinde getirecektir , çünkü siz sisteminizi kullanmayı sürdürürken kayıt defterinin hep sabit kalmasını istiyorsunuz , bu ilerleyen ama kilometre sayacı çalışmayan bir araba gibi veya yazmaya devam etmenize rağmen indeksi değişmen bir kitap gibidir. Ve bu windows platformunda mavi ekran hataları ile son bulacaktır. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2009 12:16

(@SeckinDEMIR)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Merhaba,

Kullandığınız AntiVirus yazılımını bilmiyorum ancak McAfee VSE ile Registry koruyabilirsiniz. Yazma, Silme ve Yeni bir kayıt oluşturulmasını engelleyebilirsiniz. Belirli bir klasör yada değer için tanımlama yapabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz AntiVirus yazılımını kontrol etmeniz de fayda var.

İyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 12/09/2009 19:23

Paylaş: