Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Workstation interface Problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
567 Görüntüleme
Volkan ÖZDİL
(@nicely1)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar, VmWare WorkStation Pro v15 Kullanıyorum, Sanal Ağ Bağdaştırıcıları Deaktif => Aktif Yapmadan İnterface leri kullanamıyorum, Problem Ne Olabilir ?

WorkStation Repair install da yaptım, v16 da kurdum problem aynı, Sanal Interfaceleri Devre Dışı => Etkin Yapmadan paket geçirmiyor.

Volkan ÖZDİL

Gönderildi : 21/11/2020 00:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Muhtemelen OS veya driver problemidir. Log'lar üzerinden analiz yapılabilir.
Ethernet nic 'lere sanal ve driver olarak çok fazla npcap, vmware'in ki gibi filter, bridge'ler eklendikçe bu tip sorunlar olur. Malum nic'leri kontrol etmesi gereken her tool birşeyler eklemek zorunda bunlar bir biriyle sorun çıkarabilir. 
Denenecek ilk yol güvenli kip'te nic ve tüm network altındaki birimleri kaldırıp reboot, tekrar eklemektir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/11/2020 15:37

Volkan ÖZDİL
(@nicely1)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz teşekkür ederim ibrahim bey, Malum Network le ilgilenince iletişim protolleri doldu taştı Interfacelerde.

Volkan ÖZDİL

Gönderildi : 21/11/2020 15:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Malum bizde yaşayabiliyoruz normaldir.:) Kullanmadığınız zamanlarda bridge'leri disable tutmaya çalışın. vmware ile aynı anda çalışma durumunu zaten biliyorsunuzdur da win10 da hyper-v etkin olursa bu tip sorun ihtimalleri artıyor onu belirteyim. Fiziksel nic'in driver'ının sağlam çalışmasının da önemi büyük olabildiğince intel gibi şeyleri seçip, realtek gibi şeylerden uzak durmak lazım. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/11/2020 16:11

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

İbrahim hocam bilgilerine ek bir bilgi olsun. VMware  Workstation network ayarları içinde; network ayarlarını default hale getirme seçeneği mevcut buda sizin durumunuzu otomatik olarak düzeltmenize yardımcı olur.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2020 17:19

Paylaş: