Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyperv internet Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
1,098 Görüntüleme
(@mahsumyavuz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Esxi üzerine kurduğum DC server da Active Directory kurdum. Aynı sunucuya hyperv üzerinden bir sanal sunucu daha kurmam gerekiyordu kurulumu yaptım. Aktif dizine de dahil ettim. Ancak internete çıkamıyorum. Forum da benzer bir kaç konu vardı. Ancak onların yoluyla sorunu çözemedim. Yaşayan arkadaşlarım var mı bu sorunu ?

Günlerdir uğraşıyorum işin icincen bir türlü çıkamadım.

Şimdiden teşekkürler.

Bu konu 3 yıl önce mahsum yavuz tarafından düzenlendi

Gönderildi : 03/03/2021 19:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, ESX üzerindeki bir sunucuya hyper-v kurup neden domain kuruyorsunuz yani böyle bir prod ortamı olmaz, eğer bu bir lab veya sınav sorusu ise bu tür soruları yanıtlamıyoruz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/03/2021 22:59

(@mahsumyavuz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba, ESX üzerindeki bir sunucuya hyper-v kurup neden domain kuruyorsunuz yani böyle bir prod ortamı olmaz, eğer bu bir lab veya sınav sorusu ise bu tür soruları yanıtlamıyoruz.

Hocam 4 adet server lisansı var 5 adet sistem kurulması gerekiyor du Microsoft ile görüştüğümde ürünü lisansladigimizda hyper v sanal makinasinda da iki makina ücretsiz lisanslayabilecegimizi söylediler. Bundan dolayı bu tercihi yaptım. Yani lab ortamı değil otelin sunucuları. 

Gönderildi : 03/03/2021 23:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Öncelikle ESX kurulu olan fiziksel sunucu core adedi kadar ki en az 16core olmak zorunda bir kere lisanslama yaparsan iki sanal hakkın olur, senin esx üzerine kurduğun windows sanal üstüne bir sanallaştırma katmanı daha kurup ona windows kuramazsın, orada ki bilgi yanlış.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/03/2021 23:14

Paylaş: