Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

HyperV dosya kopyalamada ve ya restart etmeden düzelmiyor.

6 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
833 Görüntüleme
(@toprakserhat)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bir makina'da 128 gb ram windows server 2019 std.(128 usable).kullanabilir. Problemimiz sanal makinalarda

2 tane sanal var ortamda sağ tuş özellikler dediğimde 19,5 ( 6 GB usable)kullanabilir.SQL 2017 STD kurulu üzerinde.Makinaların üzerinde kopyalama yaptığımız zaman 200 300 mb'tı buluyor aktarım hızı, uzak masaüstü client üzerinde bağlıyken birden uzak kesiliyor tekrar bağlantı gönderdiğimizde (iç hata oluştu ) deyip hypermanager dan reset atmadan düzelmiyor.Sonrasında bi şekilde dosyaları aktarıyor ama makina stabil çalışmıyor sql bağlantısı kesiliyor makinalar reset atmak zorunda kalıyoruz.2 adet sanal var ortamda ikisinde de aynısı makinaları yer değiştirdim durum aynı çalışırken makinalar anlık kesinti yaşıyor reset atmadan düzelmiyor.Makinalar problemsiz bıraktığımız halde illa belli bir süre sonra içerisindeki kullanmış oldukları muhasebe programlarına erişim sağlayamıyorlar.Hyper manager dan bağlanıp kontrol ettiğimizde de makinaya bağlanıyor.Sorun yokmuş gibi davranıyor ama reset atmadan düzelmiyorlar.

Nasıl çözebilirim.

Buna benzer sorunla karşılaşanınız varmı.Teşekkürler.

Gönderildi : 29/10/2020 10:10

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member

Merhaba,

Sistemleriniz arası ping işlemi yaptınız mı? Genel bir network sorununuz olabilir. Bu sık aralıklarla oluşan sorun network trafiğinize yansıyor olabilir. Ping işlemi başlatıp network kesiliyor mu diye bir kontrol etmelisiniz önce.

Sistemlerinizden integration service kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/10/2020 10:37

(@toprakserhat)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

@cengizyilmaz

2 tane aynı ayrı ayrı windows server 2019 std yüklü  hyper manager'da 2019sql std kurdum downgrade ettim 2017'ye düştüm yine sanallar donuyor kesiliyor.Durum sql'ile ilgili değil sql kurmadan önce de kopyalama yaparken sunucu dosya bağlantı yeri kesiliyor uzak masaüstü bağlıyken bağlantı gidiyor.Rdp isteği gönderdiğinde iç hata oluştu diyor.reset atmadan düzelmiyor.

Gönderildi : 29/10/2020 10:44

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member

@toprakserhat Serhat Bey,

Bahsetmiş

Hyper-V üzerinde bulunan network sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edip yeni versiyon var ise sürücülerini güncellemeniz gerekmektedir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/10/2020 12:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4284
Co-Helper

Öncelikle hypervisor sunucuya odaklanın loglarını takip edin. 2 sanalda da aynı senaryonun yaşanması device, hyper-v os, network/nic sorunlarına işaret ediyor olabilir. 
Cengiz beyin yönlendirmesi dışında update ile yeni güncellenmiş bir aygıt sürücüsü de bunları yapabilir kontrol edilmeli.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/10/2020 17:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32983
Illustrious Member Yönetici

Hyper-V host için kullandığınız sunucu kurduğunuz hyper-v sürümü tarafından destekleniyor mu?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 29/10/2020 17:25

Paylaş: