Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Cluster Shared Volume Hatası Hakkında.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,227 Görüntüleme
(@oileri)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba 4 Sunuculu Hyper-V Failover Cluster kurulu ortamında IBM storage ile bağlantıda aşağıdaki gibi hata alıyoruz, bu hata alındığında vm live migration işlemleri sorun yaratıyor konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Hyper-V Host ile Storage bağlantısı HBA kartları ile sağlanmakta. SAN switch ortamımızda mevcut değil

Alınan Hata:

Cluster Shared Volume 'volume_adı' ('volume_adı') has entered a paused state because of 'STATUS_IO_TIMEOUT(c00000b5)'. All I/O will temporarily be queued until a path to the volume is reestablished

Teşekkürler.

Gönderildi : 26/05/2022 13:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Forumdan bu tür sorunlara yorum yapmak çok zor, ama bu makaleyi takip edebilirsiniz. Biz müşterilerimizde genelde bu adımları bağlanıp kontrol ediyoruz ve sonuca ulaşıyoruz.

https://techcommunity.microsoft.com/t5/failover-clustering/troubleshooting-cluster-shared-volume-auto-pauses-8211-event/ba-p/371994

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/05/2022 14:26

(@oileri)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, ilgili klavuzda bulunan fiziksel disklerden kaynaklı olabilir kısmında powershell komutunu çalıştırınca sunucu üzerinde takılı olan diskte yazma hatasının olduğunu gördüm bu hata IBM storage ile olan bağlantıyı etkiliyor olabilir mi? , siz bu şekilde bir sorun recrübe ettiniz mi?,  yada sizin çözümlerininiz genel olarak nasıl sonlanıyor:)

Teşekkürler.

XpY417xCHO

Gönderildi : 31/05/2022 10:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Tahmin ettiğim gibi sunucunun storage erişiminde sorun var, bunun için IBM uzmanı birisi ile görüşmen gerekli, yani sorun bağlantıda mı yoksa storage üzerinde mi kontrol etmesi gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/05/2022 10:23

(@oileri)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam,

Hata gözüken disk sunucu üzerinde bulunan fiziksel işletim sistemi diski , storage ile bağlantı yapılan disk değil yanlış anlaşılma olmaması adına yazıyorum bu senaryoda ibm tarafının mı bakması gerekir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 31/05/2022 11:05

Paylaş: