Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Hatasi

25 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,116 Görüntüleme
(@sena26)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Herkese kolay gelsin diyorum, yaklaşık 1 haftadır bu hatayi aliyorum, sistemi tekrar tekrar Kurmama rağman yine ayni hatayi aliyorum:) ne yaptimsa olmadi, Sitenizi Googledan buldum Ve umarim bana yardim edebilirsiniz, VMwarei ayni bilgisayarda 2 oyun amaciyla kullanicam inşallah:) Eger yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, bu konuda amatör olduğumuda belirtmek isterim, ne yapmam gerektiğini ve nasıl olmasi gerektiğini tam bilmiyorum, şimdiden yardimlariniz ve sabrınız için teşekkür ediyorum:)

Sistemim: Intel core duo 2 E6650, Asus P5k Se anakart, 2 GB ddr2 ram, ati HD 2900 xt ekran karti...

VMware 6.5 kullaniyorum.

Ayrıca eğer benim için tavsiye edebileceğiniz daha uygun bir program varsada duymak isterim,Saygılarımla:)

Gönderildi : 17/04/2009 00:56

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Mrb.

Aramıza hoşgeldiniz

Bu hata, CPU (işlemci) ve mainmem (ana bellek) parçalarına çok fazla
yüklendiğini belirtir. Sistem kaldıramadığı bir uygulamayı kapatmayı
tercih eder böyle bir durumda..

http://knihovny.cvut.cz/ftp/pub/vmware/vmware-any-any-update113.tar.gz

güncellemeyi yapmanız gerekli ... ek olarak vmware üzerinden update yapınız

Kolay Gelsin

Gönderildi : 17/04/2009 01:37

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

ilginize ve yardımınıza çok teşekkür ederim:) bir sorum daha olacak, bu güncellemede .exe diye başlatabileceğim bir uygulama yok:) nasıl yükleyecegim ben bu dosyayı? nerden girmem lazim bunu?

Gönderildi : 17/04/2009 01:48

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba

Linkin üzerine tıklayıp download edebilrsiniz.Ayrıca VMware yeni sürüm için buradan temin edebilirsiniz.Portalda bulunan ilgili makaleyide şuradan okumanızı öneririm.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 17/04/2009 02:56

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bu arada sanallaştırma platformları üzerinde grafik konsunda perfomans beklemeyin. Oynamayı planladığınız oyun nedir bilemiyorum ama fiziksel sistemdeki gibi olmayacağını bilmenizi isterim.

Gönderildi : 17/04/2009 04:45

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

Abilerim gerçekten teşekkür ederim ama ben indirdiğim any-any-update i nasıl yükleyeceğim? içinde runme.pl diye bir dosya var ama hiçbirşey yapamıyorum onunlada.Sizede çok zahmet veriyorum ama gerçekten kusurumu bakmayın:(

Gönderildi : 17/04/2009 11:06

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sn.Sena26;

any-any-update dediğiniz nedir ben anlayamadım? 

Gönderildi : 17/04/2009 12:29

(@serhatakinci)
Famed Member

Abilerim gerçekten teşekkür ederim ama ben indirdiğim any-any-update i nasıl yükleyeceğim? içinde runme.pl diye bir dosya var ama hiçbirşey yapamıyorum onunlada.Sizede çok zahmet veriyorum ama gerçekten kusurumu bakmayın:(

Linux için olan dağıtımı indirmişsiniz. Kullandığınız OS Linux dağıtımı mı?

Gönderildi : 17/04/2009 12:31

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

Hayir linux değil, ana sistemimde Xp professional sp3 kullaniyorum, VMwareyede XP professional kurmuştum.

Gönderildi : 17/04/2009 12:38

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

Sn.Sena26;

http://knihovny.cvut.cz/ftp/pub/vmware/vmware-any-any-update113.tar.gz Uğur beyin verdiği sitedeki dosyadan bahsediyorum, fakat yükleyemiyorum.VMware programinda sanal XP yüklemistim.

Gönderildi : 17/04/2009 12:42

(@serhatakinci)
Famed Member

tar.gz linux dağıtımları içindir. siz kullanamzsınız.

Sistem kaynakları ile ilgili bir sorun var. memtest86 ile ram kontrol yaparmısınız. http://www.memtest86.com/

Gönderildi : 17/04/2009 13:00

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Sn.Sena26;

http://knihovny.cvut.cz/ftp/pub/vmware/vmware-any-any-update113.tar.gz Uğur beyin verdiği sitedeki dosyadan bahsediyorum, fakat yükleyemiyorum.VMware programinda sanal XP yüklemistim.

Evet genellikle bu ve benzeri hatalarda önceden karşılaşılan sorunlar göz önünde bulundurulursa linux ve Windows ürünleri bir arada kullanıldığında kaynaklanan sorunlardan dolayı yayınlanan update'larden birisi...

Yalnız şuan muhtemel karşılaştığınız sorun hardware tarafında muhtemelen Serhat Hocam'ın bahsettiği gibi ram test yapınız.

Gönderildi : 17/04/2009 13:58

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

Kusura bakmayın, uzun süre online olamadım, bi seyahate cıkmam gerekti.Memtesti yapamadim çünkü bilgisayarim sanal CD-rom Bootunu yapamiyo, neden olduğunu anlamadim ama boot ettiremiyorum Sanal CD-romu. bana önerebileceğiniz başka bir program olabilirmi acaba? Bu programa benzer birşey olursa çok iyi olur, teşekkürler.

Gönderildi : 27/04/2009 16:21

(@evrenyeniev)
Gönderiler: 87
Trusted Member

Virtualbox kullanabilirsin. Fiziksel CD-Rom yada image dosyasından (iso uzantılı) boot edebiliyor musun?

Gönderildi : 27/04/2009 16:29

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Vmware içinde oluşturduğunuz sanal sisteme ait olan  .vmx  dosyasını  metin düzenleyicisi programla açınız.Sonrasında bunun içine aşağıdaki satırı ekleyiniz.

mainmem.UseNamedFile = "FALSE"

Saygılarımla,

Gönderildi : 27/04/2009 17:17

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

Virtualbox kullanabilirsin. Fiziksel CD-Rom yada image dosyasından (iso uzantılı) boot edebiliyor musun?

VirtualBoxu deniyeceğim ayrica Maalesef İmage dosyasından Boot beceremedim:) Biosda CD-romu Gördüğü halde Boot yapmadi:)

Gönderildi : 27/04/2009 17:25

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Vmware içinde oluşturduğunuz sanal sisteme ait olan  .vmx  dosyasını  metin düzenleyicisi programla açınız.Sonrasında bunun içine aşağıdaki satırı ekleyiniz.

Saygılarımla,

Sayın Selahattin bey, şu an çözümünüzü deniyorum:) Olumlu veya olumsuz en kısa zamanda burada belirteceğim, teşekkür ediyorum:)

Gönderildi : 27/04/2009 17:27

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Saygılarımla,

Maalesef Buda sorunumu çözemedi:( sanırım VirtualBox programına baksam iyi olucak:( herşey için teşekkürler arkadaşlar. 

Gönderildi : 27/04/2009 18:32

(@sena26)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar herşey için çok teşekkür ederim:) VMware sorunum çözülmediği için VirtualBox ve Virtual PC denedim. Virtual PC hiç olmadi, Virtualbox yüklendi fakat onda da Dosya paylaşımı çalışmıyo, Toolsu yüklediim halde.Ne zaman share desem Program kendini kapatıyo. O yuzden onuda yapamadım. Anlıyacagınız 3 Programda çalışmadı:( Tekrar teşekkür ederim Alternatif çözüm veya programlara her zaman açığım, kolay gelsin herkese.

Gönderildi : 27/04/2009 22:22

Sayfa 1 / 2
Paylaş: