Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

wmware paylaşım

25 Yazılar
7 Üyeler
0 Reactions
842 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar wmware'de iki tane xp pro eng sp2 kurdum bu iki pc birbirine ping atıyor windows güvenlik duvarı kapalı fakat birinde bir klasöre paylaşım verdiğimde onu diğer pc'den göremiyorum kullanıcı adı parola istiyor administrator yazıyorum fakat hiç bir şekilde paylaşımı göremiyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 26/03/2008 00:02

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba işletim sisteminiz XP ise Klasör seçeneklerinden / Görünüm / Basit Dosya paylaşımını kullan (Önerilen) seçeneğini kaldırın.Daha sonra paylaşım işlemini tekrar yapın. Son olarak ağdan erişmeye çalışın sorun ortadan kalmıştır.

Saygılar 

Gönderildi : 26/03/2008 00:06

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

sayın rafet bey basit dosya paylaşımını kapatmıştım tekrar denedim klasör paylaşımını kapatıp yeniden açtım fakat yine aynı ağdanda ulaşmaya çalıştığımda user name ve password istiyor ...

Gönderildi : 26/03/2008 00:12

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

wmware ethernet ayarlarından olabilirmi acaba ethernet bridged modunda anlayamadığım pc ler birbirine ping atıyorlar...

Gönderildi : 26/03/2008 00:17

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

şunu deneyin bide

sanal makinede ki administrator accountlarına parola verin, bağlanırken; Bilgisayarismi\Administrator ve şifreyi yazın

bu şekilde olur.

Gönderildi : 26/03/2008 00:21

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler buğra bey çözüldü...

Gönderildi : 26/03/2008 00:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Sn Denver burası çözümpark [:D] , başka portallar ile karıştırmayalım değil mi .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2008 00:42

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

hahahaha [:D]

Gönderildi : 26/03/2008 00:50

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Karıştıran varsada başka yerde karıştırsın hani !!!

Gönderildi : 26/03/2008 01:18

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

aynen hakan hocam 🙂

Gönderildi : 26/03/2008 01:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

O zaman denver kardeş yanlış yerlerde dolaşma istersen değil mi [:D]

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2008 01:52

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

sayın rafet bey basit dosya paylaşımını kapatmıştım tekrar denedim klasör paylaşımını kapatıp yeniden açtım fakat yine aynı ağdanda ulaşmaya çalıştığımda user name ve password istiyor ...

Sn. Denver,

Sorunuza ben cevap vermedim. Benim verdiğim bir cevaptan alıntı yapılmış 😀 dikkatli bakınız lütfen.

Ve Denver son olarak çözümsüzlüğün çözüldüğü bir yerdesin başka yerlerde çözüm arama bütün çözümler çözümpark'ta 😉

Gönderildi : 26/03/2008 02:34

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

bu arada hocalarım admınıstrator'a şifre verdim fakat kullanıcılar log off olup girdiğinde paylaşıma girmeye çalıştığında tekrar user name ve password istiyor..

ayrıca hakan hocam hiç birşeyi kaçırmıyosun pes vallahi  :))) birdaha başka yerlerde olmuycam emin olabilirsin...

Gönderildi : 26/03/2008 03:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

konu benim için çok hassas .

Gönderildi : 26/03/2008 03:08

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

bir kere username ve password girdikten sonra birdaha girmeme gerek kalmaması gerekiyor neden acaba böyle olabilir...

enterasan bir durum var hakan hocam anlayamadım karşıklı şifreler aynı fakat log off olup yeniden girdğimde user name password istiyor paylaşıma ulaşmak için

hakan hocam sizin için hassas bir durumsa daha duyarlı olacağımdan emin olabilirsiniz sonuçta o siteylede sizin sayenizde tanıştık...

Gönderildi : 26/03/2008 03:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

workgroup çalışan işletim sistemlerinde kullanıcı bilgileri sam db sinde tutulur .

iki ayrı xp ninde birbirine güvenmesi için aynı kullanıcıların kullanıcı adları ve şifreleri karşılıklı olarak birbirlerinin sam dbs sinde olmalı

yani pc1 hakan pc2 denver ın ise ve denver pc1 e şifresiz erişmek istiyor ise ben kendi bilgisayarımda denver isimli kullanıcı açacağım ve senin kullandığın şifreyi yazacağım .

evet bende ondan bahsediyorum o siteye senin gibi çok ama çok fazla insan bizlerin sayesinde tanıştı , neden ??? paylaşım yaptığımız için ama paylaşımı biz yaptık değil mi ??? ticari firmalar değil  , kişisel değil , şimdi diyoruz ki bize yanlış yapıldı ( tabiki biz bir tarafız ve biz biz haklıyız dedğimiz kadar birileri de biz haklıyız diyor bende artık konuyuz dillendirmek yerine basit bir sonuç ile konuyu aydınlatıyorum ; bütün ekip burada ise sorun nerededir sizce ???? ) . Bütün bunlara rağmen seçim sizin istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Sadece ben tarafını belli eden insanları severim .Yazdıklarım size rahatsızlık verdi ise kusura bakmayın .

Gönderildi : 26/03/2008 03:45

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

hayır hocam gerçekten bu konun bu şekilde olduğu hakkında bilgi sahibi değildim size maildende ulaştığımda eski portalın açılacağını burda yakın bir zamanda olacağınızı belirtmiştiniz o nedenle sizlere yapılmış haksızlık bizlerede yapılmış sayılır bu nedenle bunları öğrenmem çok iyi oldu bir taraf seçilecekse biz buradayız bundan sonrada böyle olacak herzaman arkanızda ve yanınızda tekrar tekrar teşekkürler size ve ekibinize

saygılar...

Gönderildi : 26/03/2008 03:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

desteğin için teşekkür ediyorum .

bu arada bunuda çözdük değil mi [:D]

Gönderildi : 26/03/2008 03:55

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

evet çözdünüz çözümparkında 🙂

Gönderildi : 26/03/2008 04:05

Sayfa 1 / 2
Paylaş: