Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware network ayarları hakkında

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
793 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

vcenter 6 da vswitch ayarını ip hash olarak cekmek istiyorum. 2 tane fiziksel swicth var.  fiziksel serverdan niclerin switch lere bağlantı sekli fark edermi. yani 2 tane ethernet adaptor var toplam 4 nic var fiziksel serverda . crosmu yoksa duzmu bağlanıcak bu 2 switch'e eğer ip hash modu secersem. 

aşağıdaki resimdeki gibi bağlayıp etherchannel yapsam ve sadece ip hash secsem ve Distributed Switch yaratsam . yapı hatalı olurmu ?

Gönderildi : 22/07/2016 02:26

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

vcenter 6 da vswitch ayarını ip hash olarak cekmek istiyorum. 2 tane fiziksel swicth var.  fiziksel serverdan niclerin switch lere bağlantı sekli fark edermi. yani 2 tane ethernet adaptor var toplam 4 nic var fiziksel serverda . crosmu yoksa duzmu bağlanıcak bu 2 switch'e eğer ip hash modu secersem. 

aşağıdaki resimdeki gibi bağlayıp etherchannel yapsam ve sadece ip hash secsem ve Distributed Switch yaratsam . yapı hatalı olurmu ?

Merhaba,

IP Hash'i neden kullanmak istiyorsunuz?

Hangi versiyonu kullanıyorsunuz bilmiyorum ancak vSphere 6 için ESXi host'lar tek switch veya stack switch üzerinde IP hash teaming'i support ediyor. Buna dikkat etmeniz gerekli. Switch üzerinde etherchannel yapıp single logical link oluşturmanız gerekiyor.

Distributed switch kullanmanız birşey farketmez.

Son olarak, IP hash'in troubleshooting'i biraz kompleks'dir. konfigurasyonu dikkatli yapmanız gerekir.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 22/07/2016 14:19

(@Anonim)
Konu başlatıcı

2 fiziksel swich ethernetchanel ayarlandı. esxi 6 kullanıyorum distributed switch üzeirnde ayarı ip hash sectim. bir sorun yok gibi tabiki doğru mu bu dizayn bilmiyorum. single Logical Link oluşturulması lazım demişsiniz bu nedir ? . ben lacp yapmadan yaptım bu yapıyı 

Gönderildi : 25/07/2016 13:39

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

2 fiziksel swich ethernetchanel ayarlandı. esxi 6 kullanıyorum distributed switch üzeirnde ayarı ip hash sectim. bir sorun yok gibi tabiki doğru mu bu dizayn bilmiyorum. single Logical Link oluşturulması lazım demişsiniz bu nedir ? . ben lacp yapmadan yaptım bu yapıyı 

Single logical derken etherchannel'dan bahsetmiştim.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 25/07/2016 16:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

düzenlediğim yapının bir dezavantajı varm ıpeki hocam ? tekrar yazayım dedim lacp konfigurasyonu yapmadım vcenter da bu sekilde calıştırıyorum ? herhangi bir network performans sorunu olurmu yada loop ( nasıl anlarım biliyorum ) meydana gelirmi ust  tarafda yaptığım yapıda ?

tesekkurler. 

Gönderildi : 25/07/2016 16:53

Paylaş: