Forum

vmware işlemci payl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware işlemci paylaşımı konfigürasyonu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
421 Görüntüleme
(@MetinTEMEL)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, 

proliant dl380p gen8 sunucum üzerinde 1 adet Xeon e5-2609 2.40 ghz işlemcim bulunuyor

fiziksel sunucuma server 2008 kurdum, vmware workstation üzerinde 1 adet server 2008 (AD SUNUCUSU), 2 adet server 2012 (DATABASE VE APPLICATION SUNUCUSU) daha var

sunucu başına işlemci ayarlarını 1 işlemci, 2 çekirdek olarak ayarladım.

performans yönünden yeterli gelir mi yoksa farklı bir konfigürasyona ihtiyacı var mıdır?

Bir de hastane bünyemde sürekli veri akışı olacağı için workstation stabil olarak çalışır mı bana sorun çıkarır mı farklı tavsiyeleriniz olursa bilgilenmek isterim

Gönderildi : 02/04/2016 15:16

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1936
VMware Guru

Merhaba arkadaşlar, 

proliant dl380p gen8 sunucum üzerinde 1 adet Xeon e5-2609 2.40 ghz işlemcim bulunuyor

fiziksel sunucuma server 2008 kurdum, vmware workstation üzerinde 1 adet server 2008 (AD SUNUCUSU), 2 adet server 2012 (DATABASE VE APPLICATION SUNUCUSU) daha var

sunucu başına işlemci ayarlarını 1 işlemci, 2 çekirdek olarak ayarladım.

performans yönünden yeterli gelir mi yoksa farklı bir konfigürasyona ihtiyacı var mıdır?

Bir de hastane bünyemde sürekli veri akışı olacağı için workstation stabil olarak çalışır mı bana sorun çıkarır mı farklı tavsiyeleriniz olursa bilgilenmek isterim

Merhaba,

VMware Workstation yerine ESXi kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. İşlemci ayarları yeterli tabiki.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 02/04/2016 19:47

(@MetinTEMEL)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tayfur Bey, 

Esxi sistemini araştırdım fakat başlı başına bir işletim sistemi olduğunu gördüm ve içinden çıkamadım açıkçası 🙂

workstation'da tecrübeliyim

Bir de .vmem dosyaları bazen sunucuyu restart ettiğimde Vm başlamadan duruyor, diskte yer kaplıyor bunu nasıl devre dışı bırakabilirim acaba?

Not : .vmem dosyalarını devre dışı bırakmak için satırı buldum ihtiyacı olan arkadaşlar kullanabilir, sanal işletim sisteminizin bulunduğu klasörde dosyaadı.config dosyası içerisine en alt satıra mainMem.useNamedFile = "FALSE" giriş yapın kaydedip sanal işletim sistemini başlatın bellek dosyası yaratmayacaktır

Gönderildi : 02/04/2016 21:12

Paylaş: