Forum

Remove snapshot işl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remove snapshot işlemini iptal etmek

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
769 Görüntüleme
(@ErtugrulMurat)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Snapshot işlemi yapıyorum ancak %6 da takılı olarak kaldı. Bu işlemi durdurmak istiyorum. SSH bağlantısı ile durdurabildiğimizi okudum ancak nasıl yapılacağını anlamadım. 

Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler 

Gönderildi : 20/02/2015 19:29

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar,

Snapshot işlemi yapıyorum ancak %6 da takılı olarak kaldı. Bu işlemi durdurmak istiyorum. SSH bağlantısı ile durdurabildiğimizi okudum ancak nasıl yapılacağını anlamadım. 

Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler 

Merhaba,

Task'lardan snapshot üzerinde sağ click yaptığınızda cancel gelmiyormu? Veya daha önce cancel ettiniz mi? Eğer cancel ettiyseniz timeout'a düşmesini bekleyin. Management agent'i restart edebilirsiniz ancak buda virtual machine'i corrupt etmeye sebep olabilir. Timeout'a düşmesini beklemek en iyisi bence.

Ayrıca neden iptal etmek istiyorsunuz? Datastore'da falan boş yer mi kalmadı? Virtual machine'in memory ve disk boyutu nedir?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 21/02/2015 17:20

(@ErtugrulMurat)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Cevap için teşekkürler. Tasklardan cancel gelmiyor snapshot işlemi için. Ben snapshot sildiğim makine aptallaştığı için ve acil olarak çalışır vaziyete getirmem gerektiği için process'i kill ettim.

İhtiyacı olan olur belki diye çözümü yazıyorum. SSH ile makinenin üzerinde bulunduğu hosta bağlanıp.

# esxcli vm process list komutu ile işlemdeki process ler görülebilir. Burada görünecek olan process'in world ID si not alınır örneğin 12345

# esxcli vm process kill --type soft --world-id 12345

komutlarıyla işlemi kill edebilirsiniz. 

Gönderildi : 25/02/2015 12:14

Paylaş: