Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hypher-V .vhdx restore sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@ayvazozturk)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

cozumpark aılesı merhabalar,

daha once  hypher-v   uzerındeki bır makınanın full  ımajını almıstım. .vhdx olarak elımde duruyor. bu ımajı yenı bır  makınaye donmek ıstıyorum fakat bır turlu   beceremıyorum. ızledıgım  adımlar asagıdakı gıbıdır;

-  yenı sanal  olusturuyorum

- dıskı daha sonra goster dıyıp makınayı yaratıyorum

- daha sonra  sanal dısk olusturup daha once almıs oldugum .vhdx dosyasını gosterıyorum.

buraya kadar herhangı bır sorun yasamıyorum fakat   sanal makınayı calıstırdıgım da asagıda  kı gıbı   acılıs ekranında saatlerce kalıyor.

forumları dolastım bır kac kısıye danıstım fakat cozum  bulamadık. yardımlarınızı esırgemezsenız tesekkur ederım. 

[url= http://u1312.hizliresim.com/1j/s/vugv8.jp g" target="_blank">http://u1312.hizliresim.com/1j/s/vugv8.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 24/12/2013 13:26

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhaba,

Sistem boot etmeden önce F8 ile açılış menüsünden komut satırı seçip (eğer açılırsa tabi) chkdsk /f komutunu çalıştırarak disk taratmayı deneyebilir misiniz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 24/12/2013 17:14

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Eğer bir bozulma yoksa genelde önceki disk yapısının yeni sanal makine ile uyumsuzluğundan kaynaklanır.

- Generation1 sanal makinesinde kurulmuş işletim sistemi ve boot bölümlerinin olduğu VHDX 'i Generation2 sanal makinesine bağlayıp başlatmak isterseniz yukarıdaki ekranda kalır, veya tam tersi.

- UEFI tabanlı disk yapısına sahip bir sunucuyu imaj vb. yöntemlerle sanala dönüştürüp Generation1 sanal makinelerinde başlatmak isterseniz, firmware/bios farkı yüzünden yukarıdaki ekranda kalır çünkü boot bölümü okunamaz.

Gönderildi : 24/12/2013 17:47

(@ayvazozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistem boot etmeden önce F8 ile açılış menüsünden komut satırı seçip (eğer açılırsa tabi) chkdsk /f komutunu çalıştırarak disk taratmayı deneyebilir misiniz?

Kolay gelsin...

hakan bey merhabalar,

dedıklerınızı yaptım fakat malesef   bır sonuc alamadım  

Gönderildi : 24/12/2013 18:13

(@ayvazozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eğer bir bozulma yoksa genelde önceki disk yapısının yeni sanal makine ile uyumsuzluğundan kaynaklanır.

- Generation1 sanal makinesinde kurulmuş işletim sistemi ve boot bölümlerinin olduğu VHDX 'i Generation2 sanal makinesine bağlayıp başlatmak isterseniz yukarıdaki ekranda kalır, veya tam tersi.

- UEFI tabanlı disk yapısına sahip bir sunucuyu imaj vb. yöntemlerle sanala dönüştürüp Generation1 sanal makinelerinde başlatmak isterseniz, firmware/bios farkı yüzünden yukarıdaki ekranda kalır çünkü boot bölümü okunamaz.

serhat bey merhabalar,

oncelıkle yaptıgınız yorumlar ıcın tesekkur ederım.  daha once calısan bır sanal makınanın yedegını almıstım. suan yenı bır sanala donmekıstedıgımde klıyor bu ekran. sanırım   boot okunamıyor  🙁 

Gönderildi : 24/12/2013 18:15

Paylaş: