Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam Backup Restore

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba. Dün raid yapılandırmadaki sorundan dolayı. Bütün sistem çöktü. Bir baktım raid5 uçmuş. Haliyle dünya başıma yıkıldı. Bende hiç durmadan hemen vmware 5.1'i yeniden yükledim. Veeam backup'dan 2 sunucuyu şu ana kadar sorunsuzca restore ettim. Ama sunucularımdan en büyüğü olan halen devam ediyor. Toplam 380 GB. Yedekleme mantığı. 1 adet IBM X3650 M3 üzerinde sunucular duruyor. 1 adet fiziksel olan ve üzerinde server 2008 standart olan diğer serverımda veeam kurulu. İkisi haliyle birbirlerine network üzerinden bağlı. İlk defa restore yapıyorum. ama halen 12 saat geçmesine rağmen restore bitmedi. 7 MB hızında kopyalama yapıyor. Sizce bu normalmi. eğer değilse sorun ne olabilir.

Gönderildi : 18/03/2013 12:59

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bence gayet normal. Network üzerinden restore işlemi yapıyorken bir kaç kriter var bunlardan en önemlisi mevcut bağ 1000 mbit mi, switch 1000 mbit mi ve Veeam kurulu yapıdaki kaynak durumu nedir. Bunlar kriterdir.  Yoksa restore veya backup bu kadar yavaş olmaz.

Gönderildi : 18/03/2013 13:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Herkese merhaba. Dün raid yapılandırmadaki sorundan dolayı. Bütün sistem çöktü. Bir baktım raid5 uçmuş. Haliyle dünya başıma yıkıldı. Bende hiç durmadan hemen vmware 5.1'i yeniden yükledim. Veeam backup'dan 2 sunucuyu şu ana kadar sorunsuzca restore ettim. Ama sunucularımdan en büyüğü olan halen devam ediyor. Toplam 380 GB. Yedekleme mantığı. 1 adet IBM X3650 M3 üzerinde sunucular duruyor. 1 adet fiziksel olan ve üzerinde server 2008 standart olan diğer serverımda veeam kurulu. İkisi haliyle birbirlerine network üzerinden bağlı. İlk defa restore yapıyorum. ama halen 12 saat geçmesine rağmen restore bitmedi. 7 MB hızında kopyalama yapıyor. Sizce bu normalmi. eğer değilse sorun ne olabilir.

Restore'u durdurun, yedek ünitesinin ethernetindeki Jumbo Frame'i 9000 'e çekip yeniden restore yapıp hızı test edin bakalım.

Gönderildi : 18/03/2013 13:40

(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet hocam bunu bende duymuştum. Deneyeceğim.

Gönderildi : 18/03/2013 18:04

Paylaş: