Anasayfa » Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v partition ekleme hk.  

RSS
Necmettin Cenik
(@NecmettinCenik)
Üye

Merhaba

Hyper-v host üzerindeki diskimde  c ve d partition var c üzerinde hyper-v 2012 kurulu d diskinde verilerim var sanal lardan birine d partition olarak host üzerindeki d yi nasıl gösteririm ? harici disk leri diskpart ile ekleyebiliyorum ama d partition i ekleyemedim. Yardımlarınızı bekliyorum

Alıntı
Gönderildi : 16/01/2013 20:56
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Sorunuzu biraz daha açabilir misiniz? Sanal makinaya D diskini parition olarak mı eklemek istiyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/01/2013 23:43
S.Ahmet Taşova
(@S.AhmetTasova)
Üye

[quote user="Necmettin Cenik"]Merhaba
Hyper-v host üzerinde c ve d partition var c üzerinde hyper-v 2012 kurulu d diskinde verilerim var sanal lardan birine d partition i nasıl gösteririm ? harici disk leri diskpart ile ekleyebiliyorum ama d partition i ekleyemedim. Yardımlarınızı bekliyorum[/quote]

Sanal makinenin özelliklerine gelin, yeni bir disk ekler gibi devam edin , fiziksel disk seçeneğini seçin ve gerçek bir disk gibi seçtiğiniz diski gösterin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2013 00:03
Necmettin Cenik
(@NecmettinCenik)
Üye

Evet Rıza bey host üzerindeki d partition i sanal bir sunucu üzerinde d partition olarak atamak istiyorum,

Ahmet bey hyper v kısmında disk eklerken d partitionunu kopyala olarak seçenek var ben direk mevcut d partition ı dahil etmek istiyorum. Bir türlü çözüm bulamadım harici bir disk takıp onu d olarak gösteriyorum ama mevcutta host üzerindeki d bölümünü gösteremiyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2013 02:39
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba daha önce böyle bir uygulama yapmadım bu şekilde ihtiyaç duyan biriside olmadı. Neticede sanal makina sanal disk mantığına göre fiziksel disk üzerinde oluşturulan disk ile çalışıyor. Neden özellikle partitionu bağlamak istiyorsunuz?
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2013 12:48
Necmettin Cenik
(@NecmettinCenik)
Üye

Çok teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/01/2013 11:36
Paylaş: