Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

wmware 8 'de Windows 8 Kurulum Sorunu?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@FatihYildiz)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese iyi çalışmalar. 

Sanal makinama geçte olsa win 8 kurmaya karar verdim.Ancak kurulum sırasında  wmwre win 8 yok onun yre başa bir win 7 64 bit olarak kurulum yapıyorum.ancak karşıma bambaşka bir sorun çıkıyor.Bu ekranlardan çıkan uyarılar beni bu siteye gönderiyo. wmwarebn kendi sayfasında karşıma 64 bit misafir işletim sistemleri donanım ve yazılım gereksinimleri diye bir makale çıkıyor.

laptop işletim sistemim win 7 home premium  64 bit sp1 yklü. intel core2 duo cpu p8700 2.53 ghz.4 gbram 1 gb ekrn kartı.

benim aklıma bu mesajı gördükten sonra laptopumda  lenovonun kendi recovery programı var win7 de ondan yüklü. acaba bu yüzdenmi misafir işeltimsistemi olarak görüyor.

Not : win 8 yüklemeye çalışana kadar bir çok 32 bit 64 bit win 7 win xp win vista i hatta linux ubuntu vs kurdun hiçbiri böyle bir hata vermedi. ben mi yanlış yapıyorum acaba şaşırdım. 

- http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1003945 

translate :   http://translate.google.com.tr/translate?sl=en&tl=tr&js=n&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fkb.vmware.com%2Fselfservice%2Fmicrosites%2Fsearch.do%3Flanguage%3Den_US%26cmd%3DdisplayKC%26externalId%3D1003945&act=url

EKRAN RESİMLERİM : 

1 -  

2-  

3-  

Gönderildi : 02/11/2012 04:59

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

işletim sistemi seçeneğini windows 7 seçmek yerine "other" olarak seçin.

Gönderildi : 03/11/2012 03:57

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

işletim sistemi seçeneğini "other" seçin.

Gönderildi : 03/11/2012 04:00

(@FatihYildiz)
Active Member
Konu başlatıcı

kurulum sırasında bir çok seçenği seçtim. internetten araştırdımda , dedğiniz üzere Other seçeneğini denedim fakat ondada sonuç aynı.bir türlü çözüm bulamadım

Gönderildi : 03/11/2012 22:29

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Donanımsal bilgisayarınızın BIOS ayarlarına gelerek Virtualzation Technologhy i enable edin. sonra tekrardan sanal da kurulum yapayı deneyin problem düzelicektir.

Gönderildi : 03/11/2012 22:57

(@FatihYildiz)
Active Member
Konu başlatıcı

bahsettiğiniz ayar benim makinemde mevcut değil malesef. internetteki bir çok yabancı site ve forumlarda aynı konulardn şikayetçiymiş. Bios güncellemesi en son yapmama rağmen Virtualzation technology desteği vermmemekteymiş lenovo y550 laptoplar. snuç olarak hüsran oldu bana win 8 hayalleri.

Şimdiki sorum herkese. peki bu  Virtualzation technology eteği vermeyen laptoplarda başka çözüm yolu olamazmı?

Not : Güncel 

Gönderildi : 04/11/2012 18:44

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

"Şimdiki sorum herkese. peki bu  Virtualzation technology eteği vermeyen laptoplarda başka çözüm yolu olamazmı?"

var, yeni bir notebook almak virtualization destekli 🙂

Gönderildi : 05/11/2012 11:40

Paylaş: