Forum

fiziksel serverları...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fiziksel serverların yedeklerini vmware workstationa geçirme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
291 Görüntüleme
(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

selam

Bir adet 2003 dc ve adc var bunlara baglı 5 adet member serverım var  bunları nasıl vmware workstationa aktarıp yedek olarak bir köşede tutabilirim herhangi bir durumda vmware üzerinde serverlarımı aktif duruma getireyim

bu konuda neler yapam gerekir negibi sorunlarla karşılaşırım raid sistemden alınan backup vmware üzerinde sorun çıkartırmı bu konuda uzman olan arkadaşlarda engin tecrübelerini aktarmalarını rica ediyorum bana nasıl yapılacagını yazabilişrmisiniz

Gönderildi : 10/12/2011 21:37

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu işlemi 2 adımda yapabilirsiniz.

1- VmWare Converter ile Çalışan fiziksel sunucunuzu vmware ortamın veya (esx-esxi) ortamına taşıyabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2009/10/03/vmware-converter-ile-varolan-fiziksel-letim-sistemini-sanalla-t-rmak.aspx

2- Acronis Backup & Recıvery 11 programına sahipseniz , 1 Schedule oluşturup , Use Virtualization seçeneği ile Vmware veya Hyper -V gibi platformlar için yapılandırabilirsiniz.

Gönderildi : 10/12/2011 21:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

selam

Bir adet 2003 dc ve adc var bunlara baglı 5 adet member serverım var  bunları nasıl vmware workstationa aktarıp yedek olarak bir köşede tutabilirim herhangi bir durumda vmware üzerinde serverlarımı aktif duruma getireyim

bu konuda neler yapam gerekir negibi sorunlarla karşılaşırım raid sistemden alınan backup vmware üzerinde sorun çıkartırmı bu konuda uzman olan arkadaşlarda engin tecrübelerini aktarmalarını rica ediyorum bana nasıl yapılacagını yazabilişrmisiniz

Merhaba,

En güzel yöntem, projelerimde de kullandığım vmware convertor ile sanala dönüştürmeniz. Sorunsuz bir şekilde çalışıtrabiliyorsunuz. Raid sistemde alınan backup bir sorun çıkarmaz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/12/2011 02:41

(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

bilgilerinizi paylaştıgınız için cok teşekkür ederim yardımlarınız bizler için çok önemli en kısa zamanda deneyecegim

cevap yazan herkese cok teşekkür ederim

Gönderildi : 14/12/2011 02:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rica ederiz. Sorun halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 21/12/2011 21:15

Paylaş: