Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Esx Sunucuda bulunan sanal bilgisayarı, Workstation da çalıştırma

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Vmware Esx sanal sunucumuzda bulunan bir sanal bilgisayarın dosyalarını windows7 işletim sistemine kopyalayıp, Vmware workstation
yada Vm. Player gibi yardımcı bir programla çalıştırabilirmiyim.

Cevap="Hayır" ise ihtiyacımı nasıl ve ne şekilde gerçekleştirebilirim?

Teşekkürler

Gönderildi : 21/11/2011 01:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,Gerekli olan vmdk dosyasını kopyalayıp bir sanal makina tanımlayıp bu sanal makinaya bağlayıp çalıştırabilirsiniz.Burada siz ip değişikliğine uğrayacaksınız sizin için önemli ise bu adımlara dikkat edin yeterli.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/11/2011 02:05

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba  benim anlatacağım uzun yol olabilir ama her hafta aldığım imajların sağlamlığı için yapmış olduğum test yöntemi aşağıdadır.

Acronis Advanced Server 10-11 sürümüne sahip iseniz, convert etmek istediğiniz makinenin imajını alınız.  Daha sonra restore seceneğinden virtual machine tabını seçerek Vmware Workstation seçeneğini seciniz ve dosyaların export edileceği yolu gösteriniz. Hepsi bu kadar. Fakat power on yapmadan önce Workstation ayarlarından farklı bir vlan seçmenizi tavsiye ederim. Aksi halde İP çakışması alabilirsiniz.

Eğer ihtiyacınız aldığınız imajların sağlamlığı ise yukarda anlattığım işlemleri Task olarak tanımlayıp otomatik yaptırabilirsiniz. Size pzt sadece power on demek kalır.  

Saygılarımla.... 

Gönderildi : 27/11/2011 15:38

Paylaş: