Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

İpcop Vmware üzerine kurup Urlffilter ile tüm networkteki bilgisayarlarda site yasaklamak?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
270 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

İyi Akşamlar Değer Çözümpark Yetkilileri.

Windows server 2008 R2 Kurulu bilgisayarıma vmware workstation 7 kurulu.Vmware üzerine ipcop linux kurdum.Green interface 192.168.0.1 ip verdim.Red interface otomatik olarak arties modemimden 192.168.2.22 ip alıyor.Urlfilter sorunsuzca çalışıyor.sorum şu:Ben network e baglı windows makinelerimde urlfilterden nasıl faydalanabilirim?server 2008 makinemde vmware sanal etherneti sayesinde 192.168.0.2 numaralı ip verdim ve urlfilter orda çalıştı.Ağdaki bilgisayarlarım ip adreslerini Arties modemimden alıyorlar ne yaptım ise ipcop makineden faydalandıramadım.manuel olarak 192.168.0.x olarak ipcop makinenin ip verdim ama internet girmediler.yönetici arkadaşlar eski bir kasaya 2 ethernet tak ipcop kur diyebilirler ama ben vmware ile bu işi hal edip edemeyeceğimi öğrenmek istiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/08/2011 01:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

WmWare'da tek ethernet kartı birden fazla kartmış gibi sanal ağlar oluşturulabilir. DNS hizmeti ile ya da proxy sunucusu yöntemiyle bahsettiğiniz sistem oluşturulabilir

Gönderildi : 24/08/2011 04:30

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Merhaba,

Vmware workstation programı üzerinde kuracağınız ikinci bir bilgisayar, vmware sanal etherneti kullancak olduğundan dolayı ipcop green(LAN) arayüzüne uğrayacak ve urlfilter işlemi uygulanabilir olacaktır.

Fakat fiziksel olarak farklı bilgisayarları sanal makine olan ipcop a uğrayıp internete çıkmalarını isterseniz green ve red arayüzlerinin ip adreslerini değiştirip uygun şekilde ayarlarsınız olabilir diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 24/08/2011 11:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Konuya ilginiz için sizlere çok teşekkür ederimFakat bildiğim ve bahsettiğiniz tüm yöntemleri uyguladım ve başaramadım.Konuyu biraz daha detaylı açıklayabilirseniz çok sevinirim.İyi çalışmalar

Gönderildi : 24/08/2011 17:19

Paylaş: