Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

open filer vmware arasındaki ilişki

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
284 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

open filer kurdum. burada disk tanımlamalarını yaptım. ama bir türlü vmware arasında bağlantı kuramadım. open filerdaki storage kısmını vmware da gördüremedim. 

Gönderildi : 20/08/2011 20:54

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba, open filer kurulumu yaptıktan sonra yada yapmadan önce prensent edeceğiniz lun yada lunlar için ayrı bir disk oluşturun, yani ikinci bir hdd ekleyin.
Ardından VOLUMES tabında  Create new physical volumes tıklayın. Bu seçenek size Open Filer makinadaki disklerinizi listeleyecek, yeni eklediğiniz diskinizi seçin. Ardından Volume oluşturun.

Şimdide Volume Group oluşturmanız gerekiyor... Volume group'a tıklayın, isim verin, ardından oluşturduğunuz Fiziksel volume seçin ve ADD tıklayın...

Share tabına gelin, create diyerek devam edin. Volume Group içerinde volume oluşturacaksınız, isim boyut ve Type ( iscsi  ) belirttikten sonra  create tıklayıp oluşturun.

Kurulumda ISCSI target disable gelir, Services kısmından enable edin.

Volumes Alanına tekrar gelip ISCSI target ekleyin. Lun Mapping kısmındanda, map edin.
Network ACL alanından networkünüzü tanımlayın ve izin verin.

Evet open filer tarafında atladığım birşey yoksa artık esx host tarafı kaldı (  vmkernel ve lun ekleme )

Umarım Faydalı olur. Selamlar

BURAK

Gönderildi : 21/08/2011 16:48

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Tesekkurler

Gönderildi : 22/08/2011 14:54

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Rica Ederim.