Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V failover cluster scvmm'den iscsi diski gormuyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@freedom15)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Cozum Park Ekibi,

Test olarak  2 tane aynı marka model sunucu uzerine 2008 enterprise R2 sp1 (tüm güncelleştirmeler yapıldı) Hyper-v Failover Cluster kurulumunu yaptım.(Serhat Akıncı'nın makalalerinden büyük ölçüde faydalandım (kendisinede teşekkür ediyorum)bunuda belirtmek isterim) Daha sonra Hyper-v manager ile hostlara vm kurdum.Failover cluster üzerinden quick migration denedim çalışıyor.2 node tan birini kapattım vm ler diğer node taşındı yani cluster da herhangi bir sorun gözükmüyor.Fakat scvmm 'de vm oluşturmak istediğim zaman disk ile ilgili hata alıyorum.Birçokkez tüm yapıyı yeniden (olası bir hataya karşı )oluşturmama rağmen halen sorun çözülmedi. vmm konsolundan yeni vm oluşturmak istedigim zaman

host seçme ekranı geldiğinde Raiting Explanation kısmında

"There are no volumes avaliable for placement.For clustered hosts, all shared storage is currently in use or not avaliable.In addition, some of the volumes may be marked as unavaliable for placement. "

Halbuki node 1 üzerinde baktıgım zaman cluster olarak yapılandıran disk görünüyor online durumda reserve edilmiş. ve Hyper-v managerden ise sorun olmadan diski görüyorum ve vm yükleyebiliyorum.Burada ise host u seçdiğim zaman bu hatayı veriyor.Ve bir sonraki ekrana gitmeme izin vermiyor.Aynı uyarıyı veriyor ID11019

Yardımcı olursanız sevinirim,

İyi Çalışmalar

Gokhan

Gönderildi : 11/08/2011 22:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Sp durumu nedir vmm üzerinde? Sp1 geçtinizmi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/08/2011 00:54

(@freedom15)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Selam,

Evet sp1 ekli olanı kurmuştum.Microsfot'un sitesinde araştırdım baya bu konuyu başkalarıda karşılaşmış aynı sorunla.Storage'tan tekrar başka bir lun map edince daha sonra failovercluster dan validate yaptım onu gördü neyseki , teşekkürler ilgin için..

Gönderildi : 12/08/2011 02:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Teşekkürler geri bildirim için.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/08/2011 12:00

Paylaş: