Forum

Vmware Sanallaştırm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Sanallaştırma teknolojisi yedeklenmesi

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
327 Görüntüleme
(@ismailtirpan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Aşağıdaki yapı için nasıl bir yedemekleme çözümü önerirsiniz.

Firmada bulunan kullanıcı sayısı ortalama; 60

1 adet Fiziksel sunucuda DC ve üzerinde MS EXcghange bulunamaktadır.

Vmware ESX üzerinde Print Server, BES server, Oracle, Add. DC ve File server bulunamaktadır.

Vmware ESX storage olarak Netapp kullanmaktadır.

Bu doğrultuda; felakat anında

1. File Server daki bilgilerin min. süre zarfında dönülmesi

2. Vmware tarafındaki sanal sunucuların dönülmesi

3. Exchange serverda Mailbax bazlı restore işlemi

4. Fiziksel DC nin yedekelenmesi ve dönülmesi

Yardımlarınızı beklemekteyim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/07/2011 15:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba siz buradaki server içerisindeki aksiyonları yedekleyecek bir önerimi istiyorsunuz yoksa sanal makinaları yedeklemek için bir önerimi istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/07/2011 15:48

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Benim görüşüm, fizikel makinalarıda sanallaştırıp  bütün sistemin yedeğini veeam backup ile almanız olacaktır...
Çok hızlı bir yedekleme ve restore sağlar, özellikle vPower teknolojisi sayesinde, almış olduğunuz yedeği Nfs olarak mount eder ve  çalıştırır,  svmotion yaparak ilgili LUN 'a taşırsınız, böylelikle en kısa sürede dönmüş olursunuz...

Veaam backup ile aldığınız yedeklerde file level restore yapabildiğiniz gibi, almış olduğunuz yedekleri Sure backup ile çalışıp çalışmadığınıda kontrol edebilirsiniz.
Selamlar...

Gönderildi : 12/07/2011 17:37

(@Anonim)
Gönderiler: 0

sure backup özelliğini biraz anlatabilirmisiniz

Gönderildi : 12/07/2011 18:16

(@burakvardar)
Honorable Member

Aldığınız yedeği boot ettirir, Uygulama bazlı yada Sistem bazlı yedeğin çalışıp çalışmadığını gösterir. En temel anlamda budur...

Gönderildi : 12/07/2011 19:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

nasıl test yaparız hangi menuden vs... bilgi verebilirmisin

saygılar

Gönderildi : 13/07/2011 15:47

(@burakvardar)
Honorable Member

http://www.youtube.com/watch?v=JkmUnZ0SPe8&feature=related
inceler misin?

Gönderildi : 13/07/2011 16:56