Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ESX 3 Server Web Access & Service Console

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@FatihAvci)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam,

VMWare Workstation üzerine ESX 3 yükledim. Yükleme sırasında herhangi bir hata ile karşılaşmadım.Kurulum ve rebooting işlemleri tamamlandıktan sonra Web Console üzerinden yönetmeyi denedim. Host ismini ve Ip adresini denedim fakat browserım yönetim sayfasını açamadı.

Daha sonra farkettimki ALT F1 ile ESX Server Console una geçtiğimde bana login ekranı yerin rebooting işlemleri sırasında tamamlanan ekran karşıma çıktı.

ip adresine ping atmayı denediğimde ping başarılı oluyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler

Not : Ortamda bir adet DC vardır.

Gönderildi : 09/04/2010 05:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

ESX i yönetmek için bir browser yardımı ile esx in ipsine bağlanın oradan "Download the VMware Infrastructure Client" e tıklayıp programı indirin ve makinenize kurun. Bu program yardımı ile yönetebilirsiniz. ikinci yöntem virtual center kurmak ki bu sizin için şu aşamada gerekli değil.

Gönderildi : 14/04/2010 12:49

(@FatihAvci)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Kamil Bey,

Sorunumu çözdüm. Sanallaştırma teknolojilerine yeni olduğum için bir kaç hata yapmışım. BIOS güncellenmesi + Virtualaziton:Enabled yaptığımda sorunum çözüldü. 1 haftadır sürekli uğraşıyorum.VCenter kurulumuna geçmek üzereyim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 16/04/2010 03:26

Paylaş: