Forum

Microsoft İntune il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Microsoft İntune ile TeamViewer entegrasyonu ile son kullanıcı cihazlarına bağlanma

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,315 Görüntüleme
(@eserdemir)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Intune tarafından yönetilen cihazlar, TeamViewer kullanılarak uzaktan yönetilebilir . TeamViewer, ayrı olarak satın aldığınız bir ortak programıdır. Bu makale, Intune içinde TeamViewer'ı nasıl yapılandıracağınızı ve bir cihazı uzaktan nasıl yöneteceğinizi gösterir.

Bağlantı sağlanabilecek cihazlar

Android,İos,İpadOs,MacOs

Gereklilikler

TeamViewer bağlayıcısını yapılandıran yöneticinin bir Intune lisansına sahip olması gerekir. Yöneticilere Intune lisansı gerektirmeden Microsoft Endpoint Manager erişimi verebilirsiniz

Yalnızca Intune yönetici merkezindeki bir Global yönetici veya Intune yöneticisi TeamViewer'a katılabilir.

image
image

Her iki hesapta (Microsoft Office 365 ve TeamViewer hesabınızın aynı mail adresine kayıtlı ve admin olması gerekmektedir)

TeamViewer da güncel versiyon da test ettik eski versiyonlarda çalışıp çalışmadığı konusunda bir bilgi bulunmamaktadır.

https://www.teamviewer.com/en-us/integrations/microsoft-intune/

Entegrasyon aşamaları

1 : https://intune.microsoft.com/ Intune yönetim merkezinde oturum açın

image

2: Kiracı yönetimi sekmesine tıklayın

image

3: Bağlayıcılar ve belirteçler sekmesine tıklayın (Hali hazırda kullanabileceğiniz Microsoft ile entegrasyonu olan servisleri buradan ekleyebilirsiniz)

image

4: Bağlan butonu ile TeamViewer da yetki vererek bağlantıyı yapabilirsiniz

image
image
image

5 : Yukarıdaki süreçer başarı ile tamamlandığında Intune Admin Panelden ilgili cihazın ekranına bağlanarak uzaktan destek sağlanabilir

image

6 : Ekranın sağında bulunan 3 noktadan ... Yeni uzaktan yardım oturumu satırına tıklayınız

image

7 : Apple cihazlarda bu işlemi yapacaksanız öncesinde aşağıda yer alan sertifikayı eklemiş olduğunuzu düşünerek sürece devam ediyoruz

https://learn.microsoft.com/tr-tr/mem/intune/enrollment/apple-mdm-push-certificate-get

Cihazda İş portalım uygulaması indirilip son kullanıcı mail kurumsal mail hesabı ile oturum açılmış olmalıdır 

8 : Yeni uzaktan yardım oturumu satırına girdikten sonra son kullanıcıya bildirim gitmesi ve cihaza bağlantı yapılabilmesi için TeamViewer i başlat satırına tıklayınız

image

9 : Bağlantı yapacağınız kullanıcı telefonunda İş Portalım uygulaması üzerinden bildirim alacaktır. Bildirim simgesine tıkladıktan sonra uygulama üzerinden TeamViewer Quick support uygulaması indirilmesi ve yüklenmesi istenecektir. Yükleme bittikten sonra telefon üzerinden kaydı başlat seçeneğine tıklayarak bağlantıyı sağlayabilirsiniz. Son kullanıcıyı telefon ile yönlendirerek gerekli işlemleri yapmasını tarif ederek çözüme ulaştırabilirsiniz. (Android cihazlarda tarif etmenize gerek kalmadan ekrana müdahale ederek işlemleri sizde yapabilirsiniz)

Image (004)
Image (002)

Sahada çalışan son kullanıcıların sorunlarını çözmek için efektif bir yöntem kullanmanızın fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Gönderildi : 12/04/2023 17:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Paylaşım için teşekkürler.

Bu ileti 1 yıl önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/04/2023 20:34

(@mertoz)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Çok faydalı olmus, kullanıslı ve basit, ama çok bilinmeyen bir özellik, tesekkürler.

Gönderildi : 31/05/2023 12:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/05/2023 16:22

Paylaş: